top
Aktualności SPOTKANIE WIGILIJNE DZIECI I MŁODZIEŻY

SPOTKANIE WIGILIJNE DZIECI I MŁODZIEŻY

20 grudnia 2018 roku o godzinie 16.15 w Świetlicy Oratorium rozpoczęło się wigilijne spotkanie dzieci i młodzieży uczęszczających do Oratorium, tworzących Muzyczny  Zespół Parafialny „Na Duchową Nutę” oraz  o pełniących posługę ministrancką w naszej parafii. Byli obecni duszpasterze naszej parafii, członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej oraz świetlicowi wychowawcy i wolontariusze. Spotkanie rozpoczęło się fragmentem z Ewangelii Świętego Łukasza opisującym Narodzenie Pana Jezusa, odczytanym przez księdza Jakuba.

Następnie były słowa powitania i wdzięczności skierowane do obecnych przez ks. proboszcza Sebastiana, panią dyrektor Ewę Karczewską oraz panią Aleksandrę Kędzierską.

Było wspólne łamanie się opłatkiem, kolędowanie i obfity poczęstunek. Szczególnie dziękujemy Państwu Magdalenie i Tomaszowi Kaczmarkom – właścicielom Restauracji „Podgrodzie” za pyszne pierogi z kapustą i grzybami.

 

Następnie wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli piękne i ciekawe – wykonane w formie teatru cieni – jasełka przygotowane przez Świetlicę Oratorium. Nasze spotkanie zakończyło się wizytą Świętego Mikołaja (dziwnie podobnego do księdza Patryka…). Święty Mikołaj przygotował 80 paczek, które z radością rozdał dzieciom i młodzieży! Była z nami również Pani Aurelia Kowalczyk z Włocławskiego Portalu Internetowego www.q4.pl. Pani Aurelia uwieczniła nasze spotkanie na fotografiach:

https://q4.pl/galeria/2018/12/21//wigilia-w-oratorium

Dziękujemy serdecznie wszystkim za miłą atmosferę i życzymy, aby Boże Narodzenie trwało w naszych sercach każdego dnia!