top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 XII 2018 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Przed nami ostatnie chwile tegorocznego Adwentu. Jutro Wigilia – zachowajmy tradycyjnie postny charakter tego dnia. Zapraszamy wszystkich Gości oraz Parafian na wspólne rodzinne kolędowanie, które rozpocznie się w naszym kościele jutro o godzinie 23.20. Następnie – o północy – rozpocznie się Msza Święta Pasterska, którą zainaugurujemy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. We wtorek – w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w środę – w Święto Świętego Szczepana – niedzielny porządek Mszy Świętych.
  2. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek – 27 grudnia – Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty; w piątek – 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków; w niedzielę – 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  3. Od piątku – 28 grudnia – rozpoczniemy wizytę duszpasterską – Kolędę. Program kolędowy na ten tydzień przekażemy podczas Świąt.
  4. Piątego dnia Oktawy Narodzenia Pańskiego – czyli w najbliższą sobotę 29 grudnia – w ramach diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii odbędzie się spotkanie modlitewne. Zapraszamy wszystkich na wspólną adorację Jezusa Eucharystycznego do dolnego kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 10.00. Będzie to okazja do modlitwy indywidualnej oraz zbiorowej.
  5. W dzisiejszą niedzielę po Msza Świętych możemy zakupić – za dowolną ofiarę złożoną na fundusz ministrancki – sianko wigilijne wraz kartką świąteczną lub figurkami gipsowymi wykonanymi własnoręcznie przez ministrantów, dzieci oazowe i księdza Jakuba!
  6. Wychodząc z kościoła możemy też nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” (w dodatku „Ład Boży” znajdziemy artykuł o rejonowym spotkaniu Kościoła Domowego, które odbyło się w naszej parafii) oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  7. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – życzymy radosnych i pełnych dobra Świąt Narodzenia Pańskiego!
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Mirosława Wałeckiego (l. 57) oraz Śp. Anny Barbary Milczarek (l. 83). W najbliższy czwartek – 27 grudnia o godzinie 12.00 – odbędzie się pogrzeb Śp. Marii Błasiak (l. 59). Łączymy się w modlitwie z bliskimi osób zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz