top
Aktualności OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 IX 2019 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 IX 2019 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 IX 2019 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (30.09) – wspomnienie św. Hieronima, we wtorek (01.10) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
w środę (02.10) – wspmnienie św. Aniołów Stróżów, w piątek (04.10) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

2.We wtorek rozpoczniemy miesiąc październik, który w naszej pięknej tradycji łączy się ze wspólnotowym odmawianiem modlitwy różańcowej. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii będziemy modlili się w świątyni – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Modlitwa różańcowa łączy się z możliwością uzyskania szczególnych łask. Nie marnujmy tej okazji! Każdego dnia po Różańcu będzie losowanie dwóch figurek Matki Najświętszej (przez dzieci i osoby dorosłe). Tym sposobem w znaku figur Maryja będzie pielgrzymowała po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin. Jednocześnie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie „Maryja – Matką Misji”. Konkurs ten polega na zebraniu 20 wizerunków Matki Bożej, które obecne są na całym świecie. Konkurs potrwa od 1 do 20 października.

3.W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby w Kościele, I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i w podeszłym wieku od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w górnym kościele; I sobota miesiąca – modlitwy w ramach Adpocji Dziecka Poczętego. W tym miesiąciu I-sobotnie spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca odbędzie się w ramch pielgrzymki do Świnic Warckich – 5.10. Jest jeszcze około pięciu wolnych miejsc na pielgrzymkę, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Patrykiem.

4.Od soboty reprezentanci naszej parafii, wraz z ks. Proboszczem, udali się – z organizowaną przez Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „Caritas” – autokarową pielgrzymką do Włoch. Łączą się z nami duchowo i zapewniają o modlitwenej pamięci.

5. Jutro (30.09) o godzinie 15.00 w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora
(w pomieszczeniach Świetlicy Oratorium) odbędzie się – w ramach projektu Zdrowo i aktywnie” – kolejne spotkanie poświęcone wykorzystywaniu ziół jako leku. Projekt jest realizowany przez Fundację Caietanus i dofinansowany przez Gminę Miasto Włocławek. Zapraszamy wszystkich. Spotkanie jest otwarte i udział w nim bezpłatny!

6.Pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała (pod przewodnictwem o. Marka Matyszka, klaretyna) odbędzie się 18 października o godzinie 19.00 w dolnym kościele.

7.Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Akcja charytatywna działająca przy naszej Parafii zbiera ofiary dla najbardziej potrzebujących spośród nas. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

8.Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia także kalendarze ścienne oraz książkowe na rok 2020.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Parafianom za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia!

10.W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jerzego Marii Dykczyńskiego (l. 74). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o życie wieczne Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …