top
Aktualności OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 I 2020 roku III NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 I 2020 roku III NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 I 2020 roku

III NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

  1. Z woli Ojca Świętego Franciszka III niedziela zwykła – którą dziś przeżywamy – jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego (tradycyjnie nazywane dniem Matki Bożej Gromniczej). Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego (dzień modlitw w intencji osób powołanych do życia zakonnego, i o nowe powołania). Prosimy o przyniesienie ze sobą w przyszłą niedzielę gromnic.

  2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w piątek – 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko.

    Przed nami I sobota miesiąca – oddamy szczególną cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 16.15 – w dolnym kościele – spotkanie modlitwene Koła Żywego Różańca.

  3. Kończy się czas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Dzisiaj od godziny 17.00 odbędzie się kolęda uzupełniająca. Prafianie, którzy nie mogli przyjąć Bożego błogosławieństwa w wyznaczonym terminie, mają jeszcze możliwość zgłoszenia – w zakrystii – chęci jego przyjęcia. W przyszłą niedzielę odbędzie się podsumowanie tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

  4. Dla uczniów i nauczycieli rozpoczłęła się przerwa międzysemestralna. Od jutra Świetlica ORATORIUM zaprasza dzieci w wieku szkolnym na zimowe półkolonie. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. Zapraszamy! Jednocześnie przypominamy o mozliwości przekazania 1% z naszego podatku na rzecz świetlicy.

  5. Tradycyjnie – jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca – Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na pomoc najbiedniejszym sposórd nas. Dziękujemy za każde wsparcie!

  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do sięgania po rozwiajającą naszego ducha i intelekt prasę.

  7. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy umiejętności odkrywania mocy Słowa Bożego. Pozdrawiamy Jubilatów, Solenizantów i Gości. Uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom życzymy dobrego feryjnego wypoczynku!

  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Ireny Wróbel (l. 81). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej, dla której prosimy o łaskę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz