top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 II 2020 roku

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego (tradycyjnie nazywane dniem Matki Bożej Gromniczej). Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego (dzień modlitw w intencji osób powołanych do życia zakonnego, i o nowe powołania). Pamiętajmy w naszych modlitwach o siostrach i braciach zakonnych – szczególnie o tych, których zgromadzenia mają swe domy na terenie naszej parafii. Wychodząc z kościoła możemy dzisiaj złożyć ofiarę na rzecz zakonów kontemplacyjnych z terenu naszej diecezji.

2. W tym tygodniu w liturgii: w środę – 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, w czwartek – 6 lutego – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczeństwa.
Przed nami I czwartek (dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego) oraz I piątek miesiąca (dzień szczególnej czci i wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa). W najbliższy piątek – od godziny 9.00 – udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Spowiedź I-piątkowa w dolnym kościele od godziny 16.30.

3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Rejonowym Dniu Chorego, który odbędzie się w sobotę 8 lutego o godz. 11.oo w Parafii Świętego Stanisława we Włocławku. Uroczystościom  przewodniczył będzie Biskup Diecezjalny Wiesław Mering

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, którzy w ramach tegorocznej wizyty duszpasterskiej przyjęli w swych domach boże błogosławieństwo. Dzisiaj – w ramach homilii – podczas wszystkich Mszy Świętych odbywa się podsumowanie tegorocznej Kolędy.

5. W Świetlicy ORATORIUM odbywają się – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 – zimowe półkolonie skierowane do dzieci w wieku szkolnym. Zapraszamy!
W związku z okresem rozliczeń podatkowych, przypominamy o możliwości przekazania 1% z naszego podatku na rzecz świetlicy – która jest placówką pożytku publicznego. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą wizytówki z danymi naszej świetlicy.

6. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary złożonego tego dnia na tacę przekażemy na rzecz spraw gospodarczych (remontowych i inwestycyjnych) parafii.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.

8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy światła Ducha Świętego. Pozdrawiamy Jubilatów, Solenizantów i Gości. Osobom przebywającym i udającym się na ferie życzymy bezpiecznego wypoczynku!

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Renaty Kujawskiej (l. 58). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej, dla której prosimy o łaskę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz