top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 IX 2018 roku – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w czwartek – 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w piątek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę – 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 2. Przed nami 13 dzień miesiąca (w czwartek). Po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się przedostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie – modlitwa różańcowa oraz procesja z figurą Matki Najświętszej z Fatimy. Przynieśmy ze sobą świece.
 3. Po wakacyjnej przerwie powracamy do comiesięcznych Mszy Świętych o uzdrowienie duszy i ciała. Mszom Świętym i połączonym z nimi specjalnym modlitwom nadal będzie przewodniczył Marek Matyszek, klaretyn. Tym razem – na prośbę o. Marka – Msze Święte o uzdrowienie duszy i ciała będą się odbywały raz w miesiącu w różnych – wcześniej zapowiedzianych – terminach. Pierwsza powakacyjna modlitwa odbędzie się w najbliższy piątek – 14 września – o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 4. Po wakacjach swoje spotkania rozpoczynają poszczególne grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii. Warto przypomnieć i zachęcić naszych Parafian (i nie tylko) do przynależenia do poszczególnych wspólnot.
  Przy naszej parafii działają: Koło Żywego Różańca – którego opiekunem będzie ks. Sebastian; są dwa Kręgi Rodzin – opiekował się nimi będzie ks. Patryk; Oazą (także Dzieci Bożych) – będzie się opiekował ks. Jakub; Ministrantami (grupą młodszą i starszą) – także ksiądz Jakub (który w minionym tygodniu został mianowany przez Ks. Bpa Ordynariusza dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza).
  Chcemy podjąć też nowe inicjatywy. Ks. Jakub (który będzie także duchowym opiekunem Zespołu „Na duchową nutę”) chce stworzyć większy chór parafialny – przynajmniej dwugłosowy, z udziałem dorosłych, ale także i młodzieży. Prosimy chętnych, aby zgłaszali się do księdza Jakuba.
  Każdy z nas potrzebuje jakiegoś oparcia. Chcemy wyjść naprzeciw osobom, które czują potrzebę przynależenia do wspólnoty modlitewnej. Taką wspólnotę chcemy stworzyć i będzie nią się zajmował ks. Patryk. Prosimy, aby osoby chętne zgłaszały się do ks. Patryka.
  Osoby planujące zawarcie sakramentu małżeństwa zapraszamy do odbywania w naszej parafii nauk przedmałżeńskich. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  Ponadto przypominamy, że swoją ofertę do dzieci i młodzieży kieruje Świetlica ORATORIUM. Zajęcia są nieodpłatne. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00.
  W poniedziałki o godzinie 18.00 w pomieszczeniach świetlicy odbywają się Spotkania Grupy AA. We wtorki – także w pomieszczeniach świetlicy lub w dolnym kościele – o godzinie 19.00 są Spotkania biblijne, które prowadzi biblista ks. dr Marek Raszewski (na te spotkania przyjeżdżają także osoby z innych parafii naszego miasta i bardzo chwalą tę inicjatywę). W I piątki miesiąca – ks. proboszcz – odwiedza w domach osoby starsze i chore. Regularnie z tej formy posługi duszpasterskiej korzysta ok. 40 osób, ale zawsze można zgłosić dodatkowych chętnych.
  Zapraszamy też na stałe formy nabożeństw. W poniedziałki przed wieczorną Eucharystią odbywa się Nowenna do Ducha Świętego. W środy – także przed wieczorną Mszą Św. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Dzisiaj na Sumie (o godzinie 12.00) odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych naszych dzieci. Zapraszamy.
 2. Informujemy, że został założony oficjalny profil facebook naszej parafii: Parafia Ducha Świętego we Włocławku – Michelin. Zapraszamy do odwiedzania. Będziemy starali się zamieszczać na profilu aktualne informacje dotyczące naszego parafialnego życia.
 3. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach niedzieli inwestycyjnej – ofiary. Przed nami okres jesienno-zimowy, do którego chcemy się przygotować. Trwają m. in. prace związane z przeglądem i zabezpieczeniem pokrycia dachowego na kościele.
 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Są już także różne kalendarze ścienne na rok 2019.
 5. Bardzo cieszymy się obecnością Gości i Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pogody ducha oraz zdrowia ciała.
 6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Leszka Szubskiego (l. 77). W poniedziałek – o godzinie 14.00 – pogrzeb Śp. Kamili Henryki Pińkowskiej (l. 78). Łączymy się w modlitwie z najbliższymi osób zmarłych i prosimy dla tych, którzy zakończyli ziemski odcinek życia o łaskę Nieba! Wieczny odpoczynek racz i im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz