top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 IX 2018 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Diakona Wiktora Ignaczaka. Ksiądz diakon – przez wrzesień i Wielki Post – będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską. Ufamy, że diakon Wiktor nie tylko swoją posturą, ale i oddanym zaangażowaniem w życie parafialne będzie przyczyniał się do podnoszenia poziomu duchowego nas wszystkich. Czuj się Księże Diakonie w michelińskiej parafii, jak u siebie!
  2. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego; w sobotę – 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  3. Przed nami I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlili się o nowe powołania do służby Bożej i za powołanych – o wytrwałość. W piątek odwiedziny i posługa sakramentalna u osób chorych i w podeszłym wieku – od godziny 9.00. Spowiedź święta – od godziny 16.30 w górnym kościele. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do odbycia spowiedzi u progu roku szkolnego. Po piątkowej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
  4. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Przed oficjalną uroczystością w szkole – która rozpocznie się o godzinie 9.00 – zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę świętą w naszym kościele – o godzinie 8.00. Zwracamy się do rodziców, dziadków i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie naszych dzieci o zachęcenie naszych uczniów do tego, aby rozpoczęli rok szkolny razem z Bogiem. W intencji całej społeczności szkolnej oraz wszystkich wychowawców właśnie jutro o godzinie 8.00 sprawowana będzie specjalna Eucharystia.
  5. Zakończyły się półkolonie organizowane przez Świetlicę ORATORIUM. Uczestniczyło w nich 78 dzieci. Zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów, wolontariuszy i osób życzliwych Świetlicy. I to jest doskonała okazja, żeby podziękować Urzędowi Miasta Włocławek oraz firmie „Instal-Projekt” – za całorocze wspieranie naszej placówki; firmie „Halimar”, parafialnej Akcji Charytatywnej, dyrektor SP19 pani Anecie Jabłońskiej, Fundacji „Orange”, piekarni „Holmark”, Aeroklubowi Włocławskiemu, pani Angelice Uzarczyk, panu Ryszardowi Fornalewiczowi, paniom Ewie Ogińskiej-Żeglicz oraz Joannie Żeglicz, państwu Renacie i Jackowi Wścisłkom, pani Aureli Kowalczyk, wszystkim darczyńcom 1 % i rodzicom.
  6. Za tydzień II niedziela miesiąca, czyli niedziela inwestycyjna. Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na prace gospodarcze w parafii – bieżące i planowane. Z góry dziękujemy za życzliwość i współodpowiedzialność.
  7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  8. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy są i czują się związani z naszą parafią. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy dużo światła Ducha Świętego.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz