top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.05.2018 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.05.2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 V 2018 roku –  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Trwają nabożeństwa majowe. Przez cały maj – po wieczornych Mszach Świętych – modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Włączmy się w to tradycyjne i piękne polskie nabożeństwo!
 2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących;

– we wtorek – 8 maja – Uroczystość Świętego Stanisława, głównego patrona Polski.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Świętej o godzinie 10.30 niemal 80-osobowa grupa dzieci z naszej wspólnoty przyjmie po raz pierwszy do swego serca Jezusa Eucharystycznego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach i ich najbliższych – aby byli silni Bogiem i wiarą w Niego.
 2. Jutro po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie organizacyjne dzieci przed I Komunią Świętą. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców, rodziców chrzestnych i innych bliskich będzie miała miejsce w najbliższą sobotę – 12 maja – w godzinach 10.00-11.00.
 3. Od najbliższego piątku – 11 maja – rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nasz odpust parafialny przypada w tym roku 20 maja.
 4. Od 13 maja rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie. Będą się one odbywały każdego 13-go dnia miesiąca – do października włącznie. W maju i w czerwcu nabożeństwa fatimskie będą połączone z Mszą Świętą o uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczył będzie o. Marek Matyszek, klaretyn. W przyszłą niedzielę Msza święta o godzinie 16.00 będzie połączona z procesją fatimską i modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca – tzw. niedzielą inwestycyjną. Składane tego dnia na tacę ofiary przeznaczone zostaną na parafialne prace remontowe.
 6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” – zachęcamy do lektury.
 7. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Organizuje wyjazd na 94 Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 26-27 maja br. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń pod chórem.
 8. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy mocy Ducha Świętego, a zdającym egzaminy maturzystom – Jego światła. W najbliższy wtorek – 8 maja – przypadają imieniny biskupa pomocniczego naszej diecezji – Stanisława Gębickiego. Pamiętajmy w modlitwach także o Księdzu Biskupie.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Anny Wandy Janke (l. 84). Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

                                                                                                            ks. Sebastian Osiński, proboszcz