top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.05.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.05.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 V 2019 roku

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – WIZYTACJA KANONICZNA

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadza Pasterz Diecezji Włocławskiej – bp Wiesław Mering. Wizytacja połączona jest z udzieleniem – podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 – młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Eucharystia ta jest jednocześnie jubileuszowym dziękczynieniem za 80 lat istnienia naszej parafii.
    Ksiądz Biskup dokona błogosławieństwa zamieszczonego w tych dniach w prezbiterium symbolu Ducha Świętego, który patronuje naszej parafii. Gołębica została wykonana w ceramice i jest pokryta specjalnym 24 karatowym złotem. Jej autorem jest Pan Janusz Bisaga. Bardzo serdecznie dziękujemy za ten dar ks. wikariuszowi Jakubowi Nowakowskiemu, który w ten sposób składa Bogu dziękczynienie za powołanie kapłańskie – w zbliżającą się pierwszą rocznicę przyjęcia święceń prezbiteratu. Pasterz Diecezji dokona również błogosławieństwa figury Świętego Józefa – patrona rodzin, który (wraz z postumentem) jest darem ołtarza od młodzieży bierzmowanej i jej najbliższych. Dziękujemy!
  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (6.05) – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę (8.05) – uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski (dzień imienin bp. Stanisława Gębickiego).
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają się każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej. W tym roku podjęliśmy inicjatywę, aby raz w tygodniu (w środę) nabożeństwo odbyło się poza świątynią, przed wskazaną wcześniej figurą Matki Bożej, znajdującą się na terenie naszej parafii. W środę 8 maja o godzinie 18.00 nabożeństwo majowe odbędzie się przed figurą Matki Bożej przy ul. Skrajnej 44A (na terenie posesji Państwa Gabryel). Podczas nabożeństw majowych modlimy się szczególnie w intencji powołań do służby Bogu w Jego Kościele.
  3. Spotkanie egzaminacyjne z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej odbędzie się w kościele we wtorek – 7 maja – o godzinie 16.00.
  4. W sobotę 11 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 (ul. Szkolna 13) w godzinach 11.00-16.00 odbędzie się I MICHELIŃSKI PIKNIK RODZINNY. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym integrującym nasze osiedle przedsięwzięciu! Organizatorzy (do grona których ma zaszczyt należeć także nasza Parafia) przygotowują szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Spędźmy wspólnie ten czas w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów!
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz jubileuszowe pamiątki związane z naszą parafią i świątynią (różnej wielkości drewniane makiety kościoła, kubki z wizerunkiem świątyni oraz książkę autorstwa naszego parafianina pana Zbigniewa Jankowskiego pt. Mielęcin, Michelin – szkice z dziejów osiedla i okolic).
  6. Zgodnie z zarządzeniem biskupa Wiesława Meringa w dniu dzisiejszym w naszej diecezji po Mszach Świętych przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz wsparcia dotkniętych tragedią zamachów chrześcijan ze Sri Lanki. Dziękujemy za wsparcie tejże akcji.
  7. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia oraz Maturzystów. Niech światło Ducha Świętego nas prowadzi!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz