top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.10.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.10.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 X 2020 roku – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 5.10 – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku, we wtorek – 6.10 – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w środę – 7.10 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 2. Za tydzień w niedzielę pod hasłem TOTUS TUUS (CAŁY TWÓJ) będziemy przeżywali XX Dzień Papieski. Tego dnia będziemy mieli możliwość wsparcia – obejmującej opieką zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin – Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. Przez cały październik po wieczornej Eucharystii modlimy się w naszym kościele – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Każdego dnia po Różańcu losujemy dwie figurki Matki Najświętszej (przez dzieci i osoby dorosłe). Tym sposobem w znaku figur Maryja pielgrzymuje po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin. Zapraszamy również dzieci do udziału w konkursie Wszystko postawiłem na Maryję, polegającym na zebraniu 20 obrazków z tajemnicami różańcowymi.
 4. W przyszłą niedzielę (11.10) odbędą się spotkania dla osób zainteresowanych przystąpieniem w tym roku szkolno-katechetycznym w naszej parafii do sakramentów świętych:
  – na Mszę Świętą o godzinie 12.00 zapraszamy rodziców (opiekunów prawnych) wraz z dziećmi klas trzecich (I Komunia Święta),
  – na Mszę Świętą o godzinie 16.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy o konieczności przestrzegania aktualnym obostrzeń sanitarnych: zasłanianie nosa i ust, bezpieczna odległość oraz zachęcamy do dezynfekcji dłoni (w wejściu do kościoła znajdują się bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji).
 6. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Złożone tego dnia na tacę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy remontowo-inwestycyjne naszej parafii. Dziękujemy za każdy gest życzliwości w tym niełatwym czasie. Składamy serdeczne podziękowania Firmie „Almides” z Nowej Wsi za wykonane w minionym tygodniu prace związane z zabezpieczeniem ostatniej części kontenerów, znajdujących się na naszym cmentarzu parafialnym. Dziękujemy również członkom Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora oraz Fundacji Caietanus za wykonane – w ramach zajęć z hortiterapii – prace nasadzeniowo-porządkowe w części przykościelnego ogrodu.
 7. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć tygodnik Idziemy oraz różnego rodzaju kalendarze na przyszły rok.
 8. Naszym Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask od Pana Boga!
 9. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Marka Dzierżanowskiego (l. 52) i Śp. Wacławy Kazimiery Najlepszej (l. 78). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz