top
Aktualności OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.10.2020 ROKU

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.10.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 X 2020 roku – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Pod hasłem TOTUS TUUS (CAŁY TWÓJ) przeżywamy dziś XX Dzień Papieski. Wychodząc ze świątyni możemy wesprzeć – obejmującą opieką zdolną i niezamożną młodzież – Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.
 2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 13.10 – wspomnienie bł. o. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – 15.10 – wspomnienie św. Teresy od Jezusa; w piątek – 16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę – 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. We wtorek – 13.10 – zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Na zakończenie różańca odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po placu przykościelnym. Prosimy o przyniesienie świec.
 3. Każdego dnia października po wieczornej Mszy Świętej odbywają się Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy! Codziennie po różańcu losujemy dwie figurki Matki Najświętszej(przez dzieci i osoby dorosłe). Zapraszamy również dzieci do udziału w konkursie różańcowym pt.: Wszystko postawiłem na Maryję.
 4. Dzisiaj odbędą się spotkania osób zainteresowanych przystąpieniem w tym roku szkolno-katechetycznym w naszej parafii do sakramentów świętych: na Mszę Świętą o godzinie 12.00 zapraszamy rodziców (opiekunów prawnych) wraz z dziećmi klas trzecich (I Komunia Święta); na Mszę Świętą o godzinie 16.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. W Drugiej Księdze Machabejskiej możemy przeczytać, iż książę izraelski Juda za swoich poległych żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni, aby zostali uwolnieni od grzechu. Jak powie dalej Słowo Boże: bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu (2 Mch 12, 43-46). Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami Świętymi przez cały rok). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dla uniknięcia zbędnych pomyłek, prosimy o zapisywanie imion i nazwisk naszych Zmarłych w mianowniku.
 6. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. W minionym tygodniu w dolnym kościele – pod kierunkiem Pana Organisty – zostały wykonane prace związane z wymianą przewodów układu nagłośnieniowego i multimedialnego. Dziękujemy!
 7. W poniedziałek 26 października 2020 roku – w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku, ul. Orla 9 – rozpoczynają się warsztaty dla kobiet. Spotkania skierowane są do kobiet w każdym wieku, których pragnieniem jest: 1) umocnić się w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga; 2) odkryć i docenić swoją kobiecość; 3) dowiedzieć się, co to znaczy być prawdziwą TOWARZYSZKĄ – samej siebie, Boga, mężczyzn i innych kobiet, a także dzieci; 4) spotkać inne dzielne kobiety. Zajęcia obejmują 9 spotkań w poniedziałek w godz. 18.30-20.00, raz w miesiącu od października do czerwca. Warsztaty są bezpłatne. Link do zapisów z informacjami i terminami spotkań: https://rozwijajtalenty.pl/miasta/wloclawek. Prowadząca zajęcia: Agnieszka Bartosiak (tel. 506-324-342).
 8. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy o konieczności przestrzegania aktualnym obostrzeń sanitarnych: zasłanianie nosa i ust, bezpieczna odległość oraz zachęcamy do dezynfekcji dłoni (w wejściu do kościoła znajdują się bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji).
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy oraz kalendarze na przyszły rok.
 10. Naszym Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo pokoju w sercu i doświadczenia obecności Pana Boga każdego dnia! Łączy się z nami w modlitwie ks. wikariusz Patryk Sękowski, który reprezentuje naszą parafię w – odbywającej się pod przewodnictwem ks. bpa. Wiesława Meringa – pielgrzymce do grobu św. Jana Pawła II z racji 100. rocznicy Jego urodzin.
 11. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Mirosława Andrzejewskiego (l. 59). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…