top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 IX 2018 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 01 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek – 02 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w czwartek – 04 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w piątek – 05 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiącadzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bożej w Kościele; I piątek miesiącaczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź święta od godziny 16.30 w górnym kościele; I sobota miesiącapowierzamy się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dokonamy błogosławieństwa dwóch figurek Matki Najświętszej, które każdego dnia – na zakończenie różańca – będzie można wylosować i zabrać ze sobą do domu na jeden dzień. Figurka mniejsza będzie dla dzieci, natomiast większa dla osób dorosłych. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy codziennie po wieczornych Mszach Świętych.

 4. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 5. W sobotę 6 października w Świnicach Warckich odbędzie się Kongres Kół Żywego Różańca. Z naszej Parafii także udaje się grupa pielgrzymkowa wraz ks. Jakubem.

 6. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej będą przed kościołem przeprowadzali zbiórkę ofiar na bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 .

 8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Ś.P. Stanisława Kazimierza Arenta; Ś.P. Janiny Gutowskiej; Ś.P. Rafała Mileckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od kochającego nas Boga!

                                                                                                                                                        ks. Sebastian Osiński, proboszcz