top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 VI 2018 roku – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwamy w oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po wieczornych Mszach Świętych sprawowane są nabożeństwa czerwcowe oraz odbywa się procesja eucharystyczna. Dzisiaj – w niedzielę – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 12.00. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała dokonamy błogosławieństwa wianków i ziół. Przynieśmy ze sobą tradycyjne wianki z kwiatów i ziół na wieczorną Mszę Świętą w czwartek.
  2. W tym tygodniu. We wtorek – 5 czerwca wspomnienie św. Bonifacego. W piątek – 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W sobotę – 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
    W tym tygodniu przypada także I czwartek miesiąca – dzień szczególnych modlitw w intencji osób powołanych do służby Bogu w Jego Kościele oraz o nowe powołania.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i przeżycia w naszej parafii Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Szczególnie dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie czterech ołtarzy. Naszą wielką wdzięczność kierujemy w stronę Państwa Janiny i Andrzeja Miazek, którzy przez ostatnich ponad trzydzieści lat przygotowywali trzeci ołtarz. Niech dobry Bóg darzy Państwa i całą Rodzinę swym błogosławieństwem – szczególnie łaską zdrowia!
  2. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca – niedzielą inwestycyjną. 1 czerwca nasz Biskup Ordynariusz pobłogosławił wykonane w ostatnich miesiącach prace w domu parafialnym. Już niemal w całości zostały pokryte koszty wykonanych prac. Kolejne planowane prace będą związane z wyłożeniem kostką brukową głównych alejek na naszym cmentarzu parafialnym. Do podjęcia się tego kosztownego zadania będziemy musieli przygotowywać się na pewno przez kilka miesięcy, ale wierzę że powoli i to przedsięwzięcie uda nam się zrealizować.
  3. W najbliższą niedzielę – 10 czerwca – ulicami Włocławka przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”. Z tej racji swoje słowo kieruje do nas biskup Wiesław Mering. Więcej informacji o marszu znajdziemy na tablicach ogłoszeń pod chórem.
  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy”.
  5. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Pamiętamy w modlitwie o Solenizantach i Jubilatach rozpoczynającego się tygodnia.

   ks. Sebastian Osiński, proboszcz