top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.05.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.05.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 V 2018 roku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. W tym tygodniu. We wtorek – 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej. W czwartek – 31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy Świętych tego dnia: 30 – Karmel, 9.00 i 10.30 – kościół. Tradycyjnie na Eucharystii o godzinie 10.30 dzieci klas czwartych przystąpią do Komunii Świętej Rocznicowej. Po tej Mszy wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie prosimy i z góry dziękujemy za trud włożony w przygotowanie ołtarzy. Prosimy także o przygotowanie się asysty procesyjnej oraz chóru parafialnego. W piątek – 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna.
    W tym tygodniu przypada także I piątek i I sobota miesiąca. Z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych udamy się w piątek od godziny 9.00. Spowiedź podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00. W sobotę comiesięczne spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca, którego członkowie obecnie – wraz z księdzem Robertem – przebywają z pielgrzymką u Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie.
  1. Dobiega końca miesiąc maj. Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły (i nadal uczestniczą) w nabożeństwach majowych. Zapraszamy do brania udziału w nabożeństwach czerwcowych – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – one również będą się odbywały po wieczornych Mszach Świętych.
  2. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych istnieje możliwość zapoznania się z przeprowadzonymi w ostatnim czasie na plebanii remontami. Serdecznie zapraszamy i jednocześnie dziękujemy za wiele oznak życzliwości i wsparcia!
  3. W najbliższy piątek – 1 czerwca – podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 biskup Wiesław Alojzy Mering udzieli sakramentu bierzmowania około 70-osobowej grupie naszej młodzieży. Ze względów organizacyjnych nabożeństwo czerwcowe oraz procesja oktawy Bożego Ciała odbędzie się w piątek rano na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 6.30 w Karmelu.
  4. W Uroczystość Bożego Ciała – 31 maja – w Parku im. Henryka Sienkiewicza o godzinie 20.00 rozpocznie się kolejny już koncert „Uwielbienie”. Wstęp na koncert jest wolny. Polecamy wzięcie udziału w tym duchowym i artystycznym przedsięwzięciu, które zawsze prezentuje wysoki poziom.
  5. Przy wyjściu z kościoła członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej zbierają ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących spośród nas. Dziękujemy za ich wsparcie!
  6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” – zachęcamy do lektury.
  7. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Ogarniamy naszą życzliwością i pamięcią Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, życząc im pogody ducha i poczucia stałej obecności Boga w ich codzienności!

   ks. Sebastian Osiński, proboszcz