top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 III 2019 roku – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii:
6 marca – Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W środę Msze Święte – z obrzędem posypania głów pobłogosławionym popiołem – o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 18.00 (kościół górny). O 6 do 10 marca przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Przypominamy, iż Wielki Post jest czasem o charakterze pokutnym, w którym katolicy nie organizują i nie uczestniczą w hucznym przyjęciach i zabawach.
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale. Szczególnie do uczestnictwa w tych nabożeństwach zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
W piątek 12 kwietnia odbędzie się tradycyjna Doga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 31 marca – 2 kwietnia. Ćwiczenia rekolekcyjne (zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych) będą prowadzili bracia ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów z Wrocławia.
W najbliższy czwartek (I czwartek miesiąca) – 4 marca – święto św. Kazimierza, Królewicza.
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasło brzmi: „Młodzi trzeźwi i wolni”.
2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się obowiązkowe spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się w tym roku do I Komunii Świętej.
3. Przypominamy, iż w najbliższą środę w godzinach 9.00-15.00 na parkingu przy ul. Kościelnej odbędzie się – organizowana przez firmę Green Office Ecologic – zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z recyklingu zebranego sprzętu zostanie przeznaczony na wsparcie zakupu inkubatorów dla Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie – w ramach akcji „Wyprawka dla dzieci”.
4. Złożone na tacę w przyszłą niedzielę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze (inwestycyjne) parafii. Dziękujemy za wszelkie gesty odpowiedzialności i troski o naszą wspólną własność.
5. Na tablicach ogłoszeń pod chórem możemy zapoznać się z następującymi zaproszeniami:
Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, o zapisach uczniów na rok szkolny 2019/2020 do: Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” – zapisy od 11 do 22 marca 2019 roku oraz do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej – zapisy od 1 do 22 marca 2019 roku;
– Bracia Franciszkanie – z Parafii Wszystkich Świętych przy Placu Wolności – organizują w dniach 25.05-2.06.2019 roku Pielgrzymkę do Medjugorje.
6. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.
7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów oraz nasze Kochane Panie, które w piątek 8 marca będą obchodziły swoje tradycyjne święto. Wszystkim życzymy pogodnego tygodnia!

ks. proboszcz Sebastian Osiński