top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.03.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.03.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 III 2020 roku – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Od dzisiejszej niedzieli zasłoniliśmy tradycyjnie w świątyniach krzyże. Za tydzień Niedziela Palmowa – rozpoczynająca Wielki Tydzień. Będzie to niewątpliwie zupełnie inny Wielki Tydzień niż dotychczas – wielki również w swej trudności, ponieważ bez udziału Wiernych. To dla nas, duszpasterzy, także bolesne doświadczenie, ale tym bardziej mobilizujące do pamięci modlitewnej o naszych Wiernych. Będziemy starali się transmitować nabożeństwa Wielkiego Tygodnia poprzez Internet.
  2. Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami nie możemy sprawować liturgii z udziałem więcej niż 5 wiernych. Pierwszeństwo w uczestnictwie (zgodnie z zaleceniami naszego biskupa Wiesława Meringa) mają osoby zamawiające intencję mszalną. Wszystkie zamówione i wyznaczone intencje mszalne są sprawowane w normalnych terminach. Istnieje możliwość uczestniczenia w Eucharystii poprzez transmisję internetową. Msze święte od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00 i niedzielna Suma o godzinie 12.00 są transmitowane na profilu Facebook naszej parafii: https://www.facebook.com/Parafia-Ducha-Świętego-we-Włocławku-Michelin-317622252349344/.
  3. Nasza świątynia – kruchta górnego kościoła – jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.00-17.00; w niedziele od godziny 8.30 do godziny 17.00. Codzienne Msze święte popołudniowe o godzinie 17.00 sprawowane są w dolnej świątyni – wejście z tyłu kościoła (przez zakrystię).
  4. Wielki Post, to czas przygotowania swego serca do spotkania ze Zmartwychwstałem Panem. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Od poniedziałku do soboty, w godzinach 12.00-13.00 i 16.00-17.00, pełnimy w górnej świątyni dyżury spowiednicze, istnieje również możliwość przyjęcia w tym czasie Komunii Świętej.
  5. Jeśli istnieje jakakolwiek potrzeba pomocy z naszej strony (np. w zrobieniu zakupów), bardzo serdecznie prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 54 235 52 17). W każdy wieczór o godzinie 20.30 przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy – ks. Sebastian, ks. Patryk i ks. Jakub – modlitwę różańcową, wraz z Apelem Jasnogórskim. Modlitwa ta jest sprawowana w intencji ustania epidemii, w intencji bezpieczeństwa i siły ducha naszych Parafian oraz Sympatyków michelińskiej parafii. Tę modlitwę również transmitujemy przez Internet.
  6. W związku ograniczeniem możliwości uczestnictwa wiernych w zbiorowej modlitwie, zostały odwołane tegoroczne nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale oraz I-piątkowe odwiedziny osób chorych i starszych w domach. W każdym nagłym i poważnym przypadku udajemy się do chorych z posługą sakramentalną!
  7. W kruchcie górnego kościoła jest wyłożona prasa katolicka – zachęcamy do zabierania jej do domu.
  8. Pozdrawiamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian oraz Sympatyków. Pamiętamy o Was!
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Małgorzaty Janiny Głodek (l. 66) i Śp. Janiny Rydlewskiej (l. 90). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych – prosząc Pana Boga o umocnienie i pociechę. Dla zmarłych modlimy się o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku