top
Aktualności MODLITWA RÓŻAŃCOWA Z MICHELINA W ŁĄCZNOŚCI Z CAŁĄ DIECEZJĄ

MODLITWA RÓŻAŃCOWA Z MICHELINA W ŁĄCZNOŚCI Z CAŁĄ DIECEZJĄ

MODLITWA RÓŻAŃCOWA

W NIEDZIELĘ PALMOWĄ

5 kwietnia 2020 roku godzina 20.30.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – arcybiskup Stanisław Gądecki – od pierwszych dni zagrożenia epidemiologicznego w Polsce prosił, by księża i osoby życia konsekrowanego każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji ustania epidemii, a także w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. W tym samym czasie w swoich domach mają spotykać się na modlitwie rodziny.

Księża naszej parafii początkowo spotykali się na wspólnej modlitwie w kaplicy Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi przy ul. Parkowej. Po wprowadzeniu kolejnych obostrzeń nasi duszpasterze spotykają się każdego dnia w trzyosobowym składzie – ks. Sebastian, ks. Patryk i ks. Jakub – w kościele parafialnym i modlą się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Podjęta została inicjatywa udostępniania tej modlitwy on-line – na profilu Facebook naszej parafii: https://www.facebook.com/Parafia-Ducha-Świętego-we-Włocławku-Michelin-317622252349344/.

W Niedzielę Palmową – 5 kwietnia – modlitwa ta będzie transmitowana w łączności z całą diecezją, poprzez udostępnienie jej na profilu Facebook Diecezji Włocławskiej: https://www.facebook.com/DiecezjaWloclawska/.