top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.04.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.04.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 IV 2019 roku
II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu sprawowana będzie Eucharystia za zmarłych. Msza Święta zostanie poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z imiennymi wypominkami za zmarłych. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godzinie 16.00.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (29.04) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; we wtorek (30.04) – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski; w czwartek (2.05) – wspomnienie św. Atanazego i I czwartek miesiąca; w piątek (3.05) – uroczystość NMP Królowej Polski (niedzielny porządek Mszy Świętych, spowiedź I-piątkowa przed i w trakcie każdej Eucharystii, uroczystości miejskie o godzinie 11.45 przed Bazyliką Katedralną); w sobotę (4.05) – wspomnienie św. Floriana i I sobota miesiąca (na Mszach Świętych o godzinie 6.30 i 17.00 odnowienie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, o godzinie 16.15 – spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca, po Eucharystii agapa w Świetlicy ORATORIUM).
3. W tym miesiącu odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną odbędą się wyjątkowo nie w piątek, a w czwartek – 2 maja, od godziny 9.00.
4. Wraz z początkiem miesiąca rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa będą się odbywały każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej. W tym roku podejmujemy inicjatywę, aby raz w tygodniu (w środę) nabożeństwo odbyło się poza świątynią, przed wskazaną wcześniej figurą Matki Bożej, znajdującą się na terenie naszej parafii.
5. W najbliższą niedzielę – 5 maja – będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Pasterz Diecezji Włocławskiej – bp Wiesław Mering. Wizytacja połączona będzie z udzieleniem młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania – na Mszy Świętej o godzinie 12.00. Eucharystia ta będzie jednocześnie jubileuszowym dziękczynieniem za 80 lat istnienia naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy!
6. Obowiązkowe spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się w poniedziałek (29.04) i we wtorek (30.04) po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Wszyscy kandydaci do bierzmowania proszeni są o dopełnienie pozostałych formalności. W sobotę – 4 maja – o godzinie 11.00 odbędzie się spowiedź kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków. Po spowiedzi ostatnie spotkanie organizacyjne.
7. Biskup Wiesław Mering zwraca się do nas z prośbą o przyłączenie się do akcji wsparcia dotkniętych tragedią zamachów chrześcijan ze Sri Lanki. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
8. Prezydent RP Andrzej Duda zwraca się do nas z komunikatem przypominającym o istniejącej od początku bieżącego roku możliwości uzyskiwania nieodpłatnej pomocy prawnej – szczegółowe informacje możemy uzyskiwać w urzędzie gminy (miasta) lub starostwie.
9. W sobotę 11 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 (ul. Szkolna 13) w godzinach 11.00-16.00 odbędzie się I MICHELIŃSKI PIKNIK RODZINNY. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym integrującym nasze osiedle przedsięwzięciu! Organizatorzy (do grona których ma zaszczyt należeć także nasza Parafia) przygotowują szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Spędźmy wspólnie ten czas w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów!
10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Możemy także – do czego serdecznie zapraszamy – zabrać ze sobą bezpłatną książeczkę pt. Boże Miłosierdzie. To historia objawień i kultu miłosierdzia Bożego wydana nakładem Wydawnictwa św. Stanisława BM z Krakowa.
W przyszłą niedzielę będziemy mogli nabyć przed świątynią jubileuszowe pamiątki związane z naszą parafią i świątynią (drewniane makiety kościoła oraz kubki z wizerunkiem świątyni). Miło jest nam także poinformować, iż nasz parafianin pan Zbigniew Jankowski wydał książkę pt. Mielęcin, Michelin – szkice z dziejów osiedla i okolic. Także tę pozycję książkową będziemy mogli nabyć w najbliższą niedzielę.
11. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Niech błogosławieństwo Boga nas prowadzi!
12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Grażyny Wiśniewskiej (l. 62) i Śp. Ireny Wadas (l. 84). Jutro odbędzie się pogrzeb Śp. Haliny Błaszczyk (l. 91). Łączymy się z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz