top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.10.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.10.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 X 2019 roku
UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (28.10) – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w piątek (1.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych; w sobotę (2.11) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
1 listopada przypada w tym roku w I piątek miesiąca. W związku z tym, że jest to dzień Wszystkich Świętych odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną odbędą się w czwartek (31.10) od godziny 9.00. Spowiedź I-piątkową można odbyć w czwartek (od godziny 16.30) lub w piątek (przed i w trakcie Mszy Świętej o godzinie 9.00). W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca. Od godziny 16.15 comiesięczne modlitwy Koła Żywego Różańca oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy Świętej spotkanie w Świetlicy Oratorium.
2. W piątek – 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku: 7.30 (Karmel), 9.00 (kościół parafialny) i 12.00 (cmentarz parafialny). Eucharystia na cmentarzu będzie poprzedzona procesją i modlitwą wypominkową za zmarłych. Zebrane tego dnia w kościele i na cmentarzu ofiary przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.
3. Trwa czas zamawiania tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych oraz całorocznych za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji tych, którzy odeszli.
2 listopada – we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych – za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych, należy też spełnić zwykłe warunki odpustu zupełnego. Są nimi: stan łaski uświęcającej (niekoniecznie zawsze spowiedź); przyjęcie Komunii Świętej; w modlitwa w intencjach, które na każdy miesiąc wyznacza Ojciec Święty (nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić taką intencję); wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (nawet lekkiego).
W dniach od 2 do 8 listopada po wieczornych Mszach Świętych będziemy się modlili w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej – szczególnie za zmarłych, którzy odeszli na przestrzeni tego roku.
5. Przed nami ostatnie w tym roku październikowe nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na wspólną modlitwę każdego dnia po wieczornej Eucharystii. W najbliższy czwartek nastąpi ostateczne wylosowanie figurek Matki Najświętszej, które każdego dnia października były zabierane do poszczególnych rodzin naszej parafii. Tego dnia odbędzie się także rozwiązanie – skierowanego do dzieci i młodzieży – konkursu różańcowego: Maryja – Matką Misji. Prosimy, aby do jutra wszystkie podpisane karty z zebranymi wizerunkami Matki Najświętszej, przekazać katechetom w szkole, bądź w kościele.
6. W dzisiejszą niedzielę młodzież i dzieci naszej parafii – pod kierunkiem ks. Patryka – przeprowadzają akcję pt. Ciastko misyjne. Celem tej akcji jest pomoc dzieciom i młodzieży z krajów misyjnych w nauce i rozwijaniu pasji. Po każdej Mszy Świętej możemy nabywać (w cenie 3 złotych) pyszne ciasta i ciasteczka – przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz Kręgi Rodzin. Dziękujemy pomysłodawcom (szczególnie ks. Patrykowi) oraz realizatorom akcji za poniesiony trud i podjętą – szlachetną – inicjatywę!
7. W ramach przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych, dzisiaj o godzinie 12.00 w naszej wspólnocie parafialnej będziemy obchodzili Dzień Świętych. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do przebrania się za wybraną świętą lub świętego. O godzinie 11.45 przy bramie cmentarnej rozpocznie się Orszak Świętych, który dotrze do naszej świątyni na Mszę Świętą o godzinie 12.00.
8. Tradycyjnie – w ostatnią niedzielę miesiąca – Parafialna Akcja Charytatywna przy wyjściu z kościoła zbiera datki na bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
10. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia wielu łask od Boga oraz pomyślnego czasu refleksji nad naszym istnieniem i przemijaniem.
11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Tadeusza Ochocińskiego (l. 68) i Śp. Teresy Zofii Krasińskiej (l. 82). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz