top
Aktualności Młody Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora…

Młody Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora…

W czwartek – 24 października 2019 roku – w naszym Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora miała miejsce radosna i podniosła uroczystość. Świętowaliśmy 1. Rocznicę powstania naszego Klubu! Rocznica ta połączona była z obchodami Dnia Seniora. W spotkaniu wzięli udział: Przedstawicielki Klubu Seniora „Zazamcze”, Pani Maria Krasucka z współpracującej z Klubem Fundacji „Caietanus” oraz gospodarze miejsca – Ks. Proboszcz Sebastian Osiński i Członkinie Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora z Michelina.

Spotkanie rozpoczęła Pani Mirosława Wojciechowska – główna odpowiedzialna za Klub. Pani Mirosława zaprezentowała ogólne sprawozdanie z rocznej działalności. Powiedziała m. in.: Nasz Klub rozpoczął działalność 7 listopada 2018 roku (…) W każdą środę spotykaliśmy się o godzinie 15.00 w pomieszczeniu Świetlicy ORATORIUM na herbatce, kawce, ciasteczku i rozmowach. Wymienialiśmy doświadczenia z różnych dziedzin życia. W krótkim czasie zorganizowaliśmy Dzień Seniora, podczas którego nasz Proboszcz zadeklarował wolę bycia naszym opiekunem. Od tego czasu – do dziś – możemy na niego liczyć. Dziękujemy! (…) Przychodziło nas około 20 osób. Uczyłyśmy się śpiewać, były też tańce na spotkaniach. Zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe z Kołem Żywego Różańca i Chórem Parafialnym. W czasie karnawału gościliśmy na spotkaniu otwartym Państwa Łukaszewiczów z Kowala. Żona Pana Benka śpiewała piękne utwory, a jej mąż gawędził po kujawsku. Przed Wielkanocą robiłyśmy palmy z suszonych kwiatów oraz dekoracje koszyczków. W Wielki Piątek przygotowaliśmy czuwanie modlitewne (program słowno-muzyczny) przy Grobie Pańskim. W maju tego roku byliśmy na 5-dniowym wypoczynku w Ciechocinku (u Misjonarzy Świętej Rodziny). Dzięki Fundacji „Caietanus” mogliśmy uczestniczyć w przeróżnych zajęciach z zakresu: dietetyki, ziołolecznictwa, kulinariów, bezpieczeństwa, gimnastyki (…) W najbliższych planach proponujemy:  listopadowy wyjazd do Częstochowy, górski wyjazd wypoczynkowy  do Tylmanowej (koniec maja – początek czerwca), dalsza współpraca z Fundacją „Caietanus”, zajęcia związane z wykonywaniem różnych ozdób. (…) Bardzo dziękuję wszystkim za to, że jesteśmy razem, za ten dobry klimat jaki panuje w Klubie, za to, że nie jesteśmy sami i że możemy się tu spotykać.

Głos zabrał także Ks. Proboszcz Sebastian Osiński – który wyraził wielką radość z funkcjonowania Klubu.

Został zaprezentowany także program słowno-muzyczny.

Był tort i inne słodkości.

Dzięki obecności Pani Marii Krasuckiej i Przedstawicielek Klubu Seniora „Zazamcze” była także możliwość wymiany doświadczeń i planowania kolejnych wydarzeń.

VIVAT SENIORSKI STAN!

Cotygodniowe spotkania w ramach Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora odbywają się w każdy czwartek od godziny 15.00 w Świetlicy ORATORIUM (dolna część michelińskiej świątyni). Zapraszamy!