top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.04.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.04.2020 ROKU

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 IV 2020 roku – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. Rozpoczynamy dzisiaj – pod hasłem Misterium Słowa, które się stało Chlebem życia – XII Tydzień Biblijny. W tym tygodniu w liturgii: w środę (29.04.) – Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej; w sobotę (2.05.) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (z racji przypadającej w tym roku 3 maja niedzieli – przeniesiona o dzień wcześniej; Msze Święte: 6.30 – Karmel, 9.00 i 17.00 – kościół górny).
W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30. Odwiedziny osób chorych i starszych odbędą się tylko po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej (prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących kapłańskiej wizyty do czwartku włącznie – także dotychczas korzystających z comiesięcznej posługi).
2. Z wielką radością informujemy, iż wikariusz naszej parafii – ks. Jakub Nowakowski – z dniem 4 maja bieżącego roku został mianowany przez biskupa Wiesława Meringa zastępcą dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej. Ksiądz Jakub – do czerwcowych zmian personalnych – zachowuje dotychczasowe funkcje związane z posługą wikariusza w naszej parafii. Gratulujemy Księdzu Jakubowi awansu i życzymy dużo pomyslności w pełnieniu nowych zadań na rzecz osób potrzebujących wsparcia.
3. Wraz z początkiem miesiąca rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa będą się odbywały każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej. W pierwszą środę tegorocznego maja nabożeństwo poza świątynią odbędzie się przed figurą Matki Najświętszej, znajdującą się na placu przykościelnym.
4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która od poniedziałku będzie się odbywała o godzinie 16.30. Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o bardzo potrzebny obecnie deszcz.
5. Przypominamy, iż w naszym kościele (biorąc pod uwagę także część chórową) mogą przebywać jednorazowo na nabożeństwie maksymalnie 73 osoby (w maseczkach i z zachowaniem odległości).
6. W czasie obostrzeń obecnego czasu wszystkie Msze Święte i nabożeństwa (także liturgie pogrzebowe) sprawowane w naszym kościele, są transmitowane poprzez YouTube. Na stronie internetowej parafii została umieszczona – w lewym górnym rogu – zakładka: Transmisja na żywo. Możemy oglądać transmisję także bezpośrednio pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=fMBAsawf9aE
7. Nasza świątynia – kruchta górnego kościoła – jest otwarta w tygodniu w godzinach: 9.00-16.00.
8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Ofiarodawcom, którzy w poczuciu troski o funkcjonowanie parafii – poprzez wpłatę na konto bankowe lub w świątyni – wsparli w ostatnim czasie naszą wspólnotę.
9. Biskup Wiesław Mering – w oparciu o kanon 87 §1 KPK – udziela wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 1 maja 2020 roku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku. W zamian Pasterz diecezji zachęca wiernych do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności.
10. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć w cenie 5 złotych tygodnik Idziemy – który od tej niedzieli obecny jest już w wersji drukowanej. Zachęcamy do lektury.
11. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie Osoby chore, starsze i samotne!
12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Edwarda Stefana Gajowiaka (l. 88). Łączymy się w modlitwie bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
                                                                                                                ks. Sebastian Osiński, proboszcz