top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.04.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.04.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 IV 2020 roku

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 1. W dniu dzisiejszym nie będzie tradycyjnej popołudniowej Eucharystii w Święto Bożego Miłosierdzia na naszym cmentarzu. Sprawowana natomiast będzie – w intencji wszystkich zmarłych – Msza Święta o godzinie 16.00 w kościele. Eucharystia ta zostanie poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do oglądania transmisji i duchowej łączności.
 2. Od jutra (20.04.) – zgodnie z wchodzącymi w życie zarządzeniami – w kościołach na modlitwie będzie mogła gromadzić się większa liczba wiernych (1 osoba na 15 m2). W naszym kościele (biorąc pod uwagę także część chórową) będą mogły przebywać jednorazowo na nabożeństwie maksymalnie 73 osoby (w maseczkach i z zachowaniem bezpiecznej odległości).
 3. Przypominamy, iż wszystkie Msze Święte i nabożeństwa (także liturgie pogrzebowe) sprawowane w naszym kościele w czasie pandemii – są transmitowane poprzez YouTube. Na stronie internetowej parafii została umieszczona – w lewym górnym rogu – zakładka: Transmisja na żywo. Możemy oglądać transmisję także bezpośrednio pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=1O0iHhNGudw.
 4. W Tygodniu Miłosierdzia w liturgii: w czwartek (23.04.) – Uroczystość Świętego Wojciecha, Patrona Polski; w sobotę (25.04.) – Święto Świętego Marka Ewangelisty.
 5. Wszystkie zamówione i wyznaczone intencje mszalne są sprawowane w normalnych terminach. Codzienna Eucharystia o godz. 17.00 sprawowana jest w górnej świątyni.
 6. Od poniedziałku, po wieczornej Eucharystii – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem –będziemy odmawiali modlitwę różańcową w intencji ustania pandemii, sił dla służb sanitarnych oraz zdrowia nas wszystkich. Dotychczas, tę transmitowaną online modlitwę, odmawialiśmy w kościele tylko my – księża. Dokonujemy tej zmiany w związku z umożliwieniem większej liczbie wiernych udziału w nabożeństwach (oczywiście, modlitwa ta również będzie transmitowana na żywo przez Internet).
 7. Zachęcamy do odbycia Spowiedzi świętej i przyjęcia Eucharystii. Od poniedziałku do soboty istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi w godzinach 16.00-17.00. W niedziele przed każdą Mszą Świętą. Nasza świątynia – kruchta górnego kościoła – jest otwarta w tygodniu w godzinach: 9.00-16.00.
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Ofiarodawcom, którzy w ostatnim (trudnym) czasie – poprzez wpłatę na konto bankowe lub w świątyni – przekazali środki na funkcjonowanie parafii.
 9. Przypominamy, iż tygodnik Idziemy aktualnie dostępny jest tylko w wersji elektronicznej – pod adresem: https://eprasa.pl/news/idziemy.
 10. Niech ufność w Miłosierdzie Boże będzie naszą rękojmią w każdym – także tym trudnym – czasie! Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Sympatyków naszej parafii, Jubilatów, Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie Osoby chore, starsze i samotne!
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Franciszka Rębacza (l. 75). Łączymy się w modlitwie bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz