top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.10.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.10.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 X 2020 roku

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

  1. W tym tygodniu w liturgii: 28.10 – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Przed nam ostatni tydzień październikowej modlitwy różańcowej – zapraszamy po wieczornych Mszach Świętych. Osoby pozostające w domach zachęcamy do uczestnictwa w transmisjach nabożeństw z naszej świątyni – poprzez kanał YouTube: https://youtu.be/JEDAcraIs8U.
  2. 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele według porządku niedzielnego. W związku z aktualnymi obostrzeniami nie będzie w tym roku Eucharystii sprawowanej na cmentarzu. Msza Święta za Zmarłych będzie sprawowana o godzinie 12.00 w świątyni. Eucharystia ta będzie poprzedzona modlitwami wypominkowymi za Zmarłych.
  3. Od 23 października Księża posługujący w naszej Parafii przebywają na kwarantannie domowej. W okresie kwarantanny Księży wszystkie wcześniej zaplanowane nabożeństwa i Msze Święte odbywają się w kościele w sposób normalny. Kancelaria parafialna nie będzie czynna do zakończenia kwarantanny. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 54 235 52 17lub drogą mailową (adresy znajdują się na naszej stronie internetowej – w zakładce: Duszpasterze). Sprawy związane z modlitwami wypominkowymi za naszych Zmarłych możemy załatwiać w zakrystii. Wypisane wypominki można również wrzucać do skrzynki na listy znajdującej się przy wejściu do kancelarii.
  4. Apel Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego o modlitwę o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Wiesław Meringa: Bracia Kapłani! Czcigodne Siostry Zakonne! Drodzy Diecezjanie! Zwracam się z prośbą do wszystkich Diecezjan, o modlitwę w intencji o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Wiesława Meringa. 19 października wieczorem u Księdza Biskupa stwierdzono obecność koronawirusa. Ksiądz Biskup pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale jego stan stopniowo się poprawia. Ufamy, że nasza modlitwa przyczyni się do szybkiego powrotu Pasterza Diecezji do pełni sił. Ksiądz Biskup Wiesław Mering wyraża wdzięczność za wszelkie znaki życzliwości względem swojej osoby i również ze swej strony zapewnia o modlitewnej pamięci o diecezji. Zachęca jednocześnie do ufnej modlitwy w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych.
  5. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy o konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych: zasłanianie nosa i ust, bezpieczna odległość oraz zachęcamy do dezynfekcji dłoni (w wejściu do kościoła znajdują się bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji).
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy oraz kalendarze na 2021 rok.
  7. Naszym Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych! Składamy serdeczne podziękowania za troskę o nas i Parafię, w tym trudnym czasie. Jesteśmy również wdzięczni Kapłanom, którzy aktualnie zastępują nas w prowadzeniu duszpasterskiej posługi!
  8. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Bronisława Radzikowskiego (l. 93) i Śp. s. Moniki Wieczorek (l. 85). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz