top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.03.2021 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.03.2021 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 III 2021 roku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przed nami Parafialne Rekolekcje Wielkopostne – pod przewodnictwem ks. dr. Piotra Dykowskiego, prof. WSD we Włocławku. Rekolekcje rozpoczną się w czwartek – w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03) i potrwają do Niedzieli Palmowej (28.03). Zachęcamy do zapoznania się z programem (wyłożonym na stoliku pod chórem oraz zamieszczonym na stronie www), do uczestnictwa w rekolekcjach i do odbycia w czasie ich trwania spowiedzi świętej.
 2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa wielkopostne: w piątek dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej – po Eucharystii o godz. 16.00 (ok. 17.00) i po Eucharystii o godz. 18.00 (ok. 19.00); Gorzkie Żale – w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 (ok. 17.00).
  W tym tygodniu – z racji rekolekcji – nie odbędzie się w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Odwiedziny Osób chorych i starszych odbędą się w tym miesiącu wyjątkowo nie w pierwszy, a w ostatni piątek miesiąca – 26 marca od godziny 10.00. Osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z posługi prosimy o kontakt w tej sprawie. Ponadto prosimy o zgłaszanie z zakrystii lub kancelarii Osób chorych lub starszych, które chciałyby skorzystać z wielkanocnej posługi sakramentalnej w domu. W rekolekcje – w sobotę o godzinie 9.00 – będzie także sprawowana w kościele Msza święta z obrzędem namaszczenia chorych.
 4. Osoby zainteresowane przystąpieniem do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy o zabranie deklaracji – które są wyłożone na stoliku pod chórem – wypełnienie ich i dostarczenie do zakrystii (jeszcze przed 25.03). W najbliższy czwartek na Eucharystii o godzinie 18.00 będzie miał miejsce obrzęd rozpoczęcia tegorocznej adopcji duchowej.
 5. Nabożeństwa – sprawowane w górnym kościele – transmitowane są przez Internet.
  Trwają prace związane z przygotowaniem nowej szaty graficznej parafialnej strony internetowej. Informujemy, iż w tym tygodniu mogą, z racji tychże prac, wystąpić pewne problemy w funkcjonowaniu naszej strony. Z góry przepraszamy za utrudnienia!
 1. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu – zarówno w kościele, jak i poprzez przelew bankowy – na tacę remontowo-inwestycyjną. Zebrano 3, 760 złotych. Zbierane w najbliższy czwartek oraz w Niedzielę Palmową ofiary będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na przygotowanie świątecznej dekoracji świątyni.
 2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć aktualny numer tygodnika Idziemy.
 3. Życzymy naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom zdrowia duszy i ciała! Serdecznie zapraszamy na rekolekcje oraz prosimy o przyniesienie ze sobą w przyszłą niedzielę tradycyjnych palm, które zostaną pobłogosławione. 
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Jarosława Czajkowskiego (l. 57) i Śp. Genowefę Rybacką (l. 74). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…