top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.02.2021 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.02.2021 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 II 2021 roku

 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W minioną środę rozpoczęliśmy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Jest to czas o charakterze pokutnym. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych wyrzeczeń – które zawierają się w intensywniejszym poście, modlitwie i jałmużnie.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia (25.03), a zakończą się w Niedzielę Palmową (28.03). Naszym ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył ks. dr Piotr Dykowski.

 4. Za tydzień na Eucharystię o godz. 16.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

 5. Niedzielne Msze święte, liturgie pogrzebowe, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – sprawowane w naszym kościele – transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=RPRDCAOU3Dw.

 6. Świetlica ORATORIUM wznawia swoją działalność – zgodnie z aktualnym rozporządzeniami i wytycznymi sanitarnymi. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia tematyczne, warsztaty oraz pomoc w odrabianiu lekcji!

 7. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 3,105 złotych. Dziękujemy również za dokonane w minionym tygodniu wpłaty ofiar na konto bankowe parafii. Jeszcze przed Wielkanocą planowany jest montaż systemu multimedialnego w naszej świątyni – wraz z dwoma nowymi ekranami do wyświetlania tekstów.

 8. W najbliższą – ostatnią niedzielę miesiąca – Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków na bony żywnościowe dla osób potrzebujących pomocy.

 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.

 10. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom głębokiego przeżywania czasu Wielkiego Postu, który niech pomoże nam wszystkim zatrzymać się nad sensem i istotą naszego życia oraz nad Miłością Pana Boga wobec nas.

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Halinę Hajer (l. 79), Śp. Jadwigę Białkowską (l. 86), Śp. Jana Kazimierza Małkowskiego (l. 83) i Śp. Wiesława Popczyka (l. 65). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz