top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 XII 2018 roku – I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech będzie to dla nas okazja do pogłębienia życia duchowego. Adwentowe Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie będzie innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. We wtorki i piątki o godzinie 17.00 w dolnym kościele będą sprawowane Msze Święte adwentowe dla dzieci i młodzieży. Prosimy o przynoszenie ze sobą na te nabożeństwa lampionów!
 2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek – 3 grudnia – wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego; w piątek – 7 grudnia – wspomnienie Świętego Ambrożego; w sobotę – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  W tym tygodniu przypada także I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania oraz I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00 (będzie to również okazja do odbycia przez chorych przedświątecznej spowiedzi), spowiedź I-piątkowa w dolnym kościele od godziny 16.30.
 1. „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Tak brzmi wielka obietnica Matki Bożej złożona w 1947 roku w Montichiari we Włoszech. Wychodząc naprzeciw tej obietnicy Maryi zapraszamy w najbliższą sobotę (8 grudnia) do dolnego kościoła na godzinę 12.00 na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W najbliższą niedzielę o godzinie 13.30 rozpocznie się w dolnym kościele i pomieszczeniach Świetlicy ORATORIUM Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie! Uczestnicy tegoż spotkania wezmą udział w Mszy Świętej o godzinie 16.00. Zapraszamy na tę Eucharystię – szczególnie małżeństwa i rodziny!
 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na nasze parafialne inwestycje oraz inne potrzeby gospodarcze.
 4. Świetlica ORATORIUM zaprasza dzieci w najbliższy czwartek – 6 grudnia na Mikołajki! Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15.00. Przypominamy również, iż Świetlica ORATORIUM zachęca do wzięcia udziału w dwóch konkursach: „Ozdoby Świąteczne” (dla dzieci, młodzieży wraz rodzicami) oraz „Wigilia Słowa” (konkurs literacki dla dzieci i młodzieży). Więcej informacji dotyczących tychże konkursów znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii: duch-swiety.pl oraz na stronie internetowej świetlicy: www.oratorium.wloclawek.pl.
 5. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”, kalendarze ścienne na 2019 rok oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe świece w cenie 5 złotych, duże – w cenie 15 złotych).
 6. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy owocnego czasu Adwentu!
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Krzysztofa Sobczaka (l. 65). Łączymy się w modlitwie z najbliższymi zmarłego i prosimy dla niego o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz