top
Aktualności MICHELIŃSKI WIENIEC ADWENTOWY POBŁOGOSŁAWIONY PRZEZ PASTERZA DIECEZJI

MICHELIŃSKI WIENIEC ADWENTOWY POBŁOGOSŁAWIONY PRZEZ PASTERZA DIECEZJI

W sobotni wieczór, 1 grudnia 2018 roku, w bazylice katedralnej, biskup włocławski Wiesław Mering przewodniczył uroczystym I Nieszporom I Niedzieli Adwentu, wprowadzając tym samym diecezję w nowy rok kościelny i liturgiczny. Na zakończenie wspólnej modlitwy Pasterz naszej diecezji pobłogosławił wieńce adwentowe. W tym wydarzeniu wzięła udział także reprezentacja naszej parafii – na czele z ks. proboszczem Sebastianem, ks. wikariuszem Jakubem oraz ks. diakonem Wiktorem.

Wieniec adwentowy nie jest tylko dekoracją świątyni czy mieszkania. Zawiera on w sobie głęboką symbolikę. Kolisty kształt oznacza, że Bóg jest wieczny, nie ma początku ani końca. Wykonany z gałązek drzew iglastych (a więc zawsze zielonych) oznacza życie wieczne jakie daje człowiekowi Chrystus.

Cztery świece oznaczają cztery niedziele Adwentu. Zapalanie świec jest symbolem światłości, którą jest sam Jezus i którą przyniósł na ziemie stając się człowiekiem.

Wieniec jest także symbolem rodziny oczekującej i przygotowującej się na godne spotkanie z Jezusem w czasie świąt Narodzenia Pańskiego, a także w dniu powtórnego przyjścia Zbawiciela na ziemię.