top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.05.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.05.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 V 2019 roku

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
 2. Dzisiaj – na Mszy Świętej o godzinie 10.30 – ponad 40-osobowa grupa dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich najbliższych. Do piątku (włącznie) dzieci – obchodząc swój biały tydzień – będą uczestniczyły (w albach I-komunijnych) w Mszach Świętych o godzinie 17.00.
 3. Tradycyjnie, Komunia Święta Rocznicowa (obecnych uczniów klas czwartych) odbędzie się w naszej parafii w Boże Ciało (w tym roku przypadające 20 czerwca).
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają się każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej. W środę (22 maja) o godzinie 18.00 nabożeństwo odbędzie się poza świątynią – przed starą kapliczką z Matką Najświętszą przy ul. Jaworowej 38.
 5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000, które będzie miało miejsce 1 czerwca. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: Wiesz, że Cię kocham. Osoby chętne na wyjazd proszone są o zgłaszanie się do ks. Jakuba lub w kancelarii parafialnej.
 6. W czwartek 23 maja o godz. 18.00 w pomieszczeniach Świetlicy Oratorium (w ramach Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora) odbędzie się pierwsze spotkanie realizowanego przez Fundację Caietanus (dofinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek) projektu pt. Zdrowo i aktywnie. W ramach projektu przewidziane są cykliczne spotkania dotyczące zdrowego odżywiania, zastosowania ziół, poprawy kondycji zdrowotnej i bezpieczeństwa seniorów w dzisiejszym świecie.
 7. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę – w ramach tacy gospodarczej – ofiary. Zebrano 4, 290 złotych.
 8. Klub Polonia Christiana we Włocławku zaprasza na wykład otwarty p.t. Czy polska polityka potrzebuje ludzi sumienia?, który wygłosi prof. Grzegorz Kucharczyk. Wykład odbędzie się 22 maja (środa) o godz. 19.00 w Auli Muzeum Diecezjalnego przy Placu Kopernika 3 we Włocławku.
 9. Dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zapraszają na I Piknik Rodzinny, który odbędzie się przy szkole w Warząchewce Polskiej w sobotę 25 maja w godzinach 10.00-14.00
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Na pierwszej stronie Ładu Bożego znajdziemy – opatrzoną zdjęciami – relację z Mszy Świętej jubileuszowej, którą 5 maja sprawował w naszej parafii ks. bp Wiesław Mering. Możemy także jeszcze nabyć jubileuszowe pamiątki związane z naszą parafią i świątynią (różnej wielkości drewniane makiety kościoła, kubki z wizerunkiem świątyni oraz niemal ostatnie egzemplarze książki autorstwa pana Zbigniewa Jankowskiego p.t. Mielęcin, Michelin – szkice z dziejów osiedla i okolic.
 11. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. W przyszłą niedzielę będziemy świętowali Dzień Matki. Niech Duch Święty prowadzi nas swą MOCĄ!
 12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. s. Albany (Janiny) Falkowskiej (l. 70) oraz Śp. Tadeusza Ryszarda Szulca (l. 68). Łączymy się z bliskimi osób zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz i m dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz