top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.05.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.05.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 V 2019 roku

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (14.05) – święto św. Macieja Apostoła; w czwartek (16.05) – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy efektu pracy osobom zaangażowanym w organizację I Michelińskiego Pikniku Rodzinnego, który odbył się w sobotę 11 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 19. Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wizytacji kanonicznej ks. biskupa Wiesława Meringa, bierzmowania oraz jubileuszu 80-lecia naszej parafii – które odbyły się w minioną niedzielę.
  3. Za tydzień w niedzielę – 19 maja – na Mszy Świętej o godzinie 10.30 grupa dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą nasze dzieci i ich rodziny. Spotkanie organizacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w kościele we wtorek – 14 maja – po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie majowym (ok. godziny 17.40). Spowiedź święta dzieci i ich najbliższych w sobotę (18 maja) o godzinie 10.00.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają się każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej. W środę (15 maja) o godzinie 18.00 nabożeństwo odbędzie się poza świątynią – przed figurą Matki Bożej przy Al. Jana Pawła II 75B.
  5. W poniedziałek – 13 maja – po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie (różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której odśpiewamy Litanię Loretańską). Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  6. Z początkiem maja bieżącego roku Fundacja Caietanus rozpoczyna realizację projektu pt. Zdrowo i aktywnie, w którym wezmą udział osoby spotykające się w naszym Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora. W ramach projektu przewidziane są cykliczne spotkania dotyczące zdrowego odżywiania, zastosowania ziół, poprawy kondycji zdrowotnej, bezpieczeństwa seniorów w dzisiejszym świecie. Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek. Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 maja o godz. 18.00 w pomieszczeniach Świetlicy Oratorium. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenia do Pani Mirosławy Wojciechowskiej lub w zakrystii.
  7. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach tacy gospodarczej – ofiary. Trwają prace związane z wykładaniem kostką brukową alejek na naszym cmentarzu i jego porządkowaniu oraz z remontem części kuchenno-gospodarczej i garażowej domu plebanijnego.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz jubileuszowe pamiątki związane z naszą parafią i świątynią (różnej wielkości drewniane makiety kościoła, kubki z wizerunkiem świątyni oraz książkę autorstwa naszego parafianina pana Zbigniewa Jankowskiego Mielęcin, Michelin – szkice z dziejów osiedla i okolic).
  9. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Niech łaska dobrego Boga nas prowadzi!
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Marii Troszczyńskiej (l. 78) oraz Śp. Jana Misztala (l. 82). Łączymy się z bliskimi osób zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz i m dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz