top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.05.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.05.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 V 2018 roku – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest szczególnym świętem naszej parafii. Obchodzimy parafialny odpust. Sumie odpustowej – o godzinie 12.00 – przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi prał. dr hab. Janusz Gręźlikowski, oficjał Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej, profesor Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie.
  2. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Przypominamy, że kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. W tym tygodniu: w poniedziałek – 21 maja – Święto Maryi Panny Matki Kościoła; w czwartek – 24 maja – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – 26 maja – Wspomnienie Św. Filipa Nereusza oraz Dzień Matki. Najbliższa niedziela będzie Uroczystością Najświętszej Trójcy.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję Pracownikom parafii oraz wszystkim innym osobom, które uczestniczyły w przygotowaniach do I Komunii Świętej i odpustu, pomagały w porządkowaniu i dekorowaniu świątyni, porządkowaniu plebanii po remoncie oraz w innych pracach wokół kościoła i domu plebanijnego. Z całego serca dziękuję!
  4. W minioną niedzielę – w ramach tacy inwestycyjnej – zebrano ofiary w wysokości 6300 złotych. Przeznaczone one zostaną na prace remontowe oraz bieżące potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych będzie możliwość zapoznania się z przeprowadzonymi w ostatnim czasie na plebanii remontami. Serdecznie zapraszamy.
  5. 1 czerwca biskup Wiesław Alojzy Mering udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy wszystkich kandydatów do tegorocznego bierzmowania na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe oraz pierwszą próbę w najbliższy poniedziałek. Spowiedź przed sakramentem bierzmowania – dla młodzieży oraz ich bliskich – odbędzie się w piątek 25 maja po zakończonym nabożeństwie majowym – ok. godziny 18.00.
  6. Wspólnota Koła Żywego Różańca wyjeżdża w najbliższą sobotę wraz z ks. Robertem na kilkudniową wycieczkę do Wilna. Życzymy wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń oraz bezpiecznego przebiegu wycieczki.
  7. Działająca przy parafii ojców Franciszkanów (Plac Wolności) Grupa Modlitewna Świętego Ojca Pio organizuje w dniach 16-17 czerwca wyjazd na nocne czuwanie modlitewne do Krakowa- Łagiewnik z postojem w Częstochowie. Zapisy w klasztorze w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła – na tablicy ogłoszeń – znajdziemy plakaty z informacjami o wyjeździe.
  8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” – zachęcamy do lektury.
  9. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Wszystkim Mamom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości darów Ducha Świętego!
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Przemysława Rudowicza (l. 40), Śp. Mariusza Sobczaka (l. 58) oraz Śp. Dariusza Majewskiego (l. 25). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz