top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 MAJA 2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 MAJA 2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 V 2018 roku – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. W tym tygodniu: w poniedziałek – 14 maja – Święto Świętego Macieja Apostoła; w środę – 16 maja – Święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 10.30 ponad 70-osobowa grupa dzieci z naszej wspólnoty przyjmie po raz pierwszy do swego serca Jezusa Eucharystycznego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach i ich najbliższych – prośmy dla nich o silną wiarę w Boga.
  3. Dzisiaj mija 101. rocznica pierwszych objawień Matki Najświętszej w Fatimie. Mszą Świętą o godzinie 16.00 – sprawowaną pod przewodnictwem ojca Marka Matyszka w intencji o uzdrowienie duszy i ciała – rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Będą się one odbywały każdego 13-go dnia miesiąca – do października włącznie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe odmawiane są razem z nabożeństwem majowym – po wieczornych Mszach Świętych. Za tydzień – 20 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – parafialny odpust. Zapraszamy do wspólnego uczczenia naszego patronalnego święta. Sumie odpustowej – o godzinie 12.00 – przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi prał. dr hab. Janusz Gręźlikowski, oficjał Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej, profesor Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie.

Bardzo serdecznie prosimy asystę o przygotowanie obrazów i chorągwi do odpustowej procesji.

  1. Z dniem 1 maja br. działająca przy naszej parafii Świetlica ORATORIUM – która jest placówką pożytku publicznego – ma nowego dyrektora. Została nim Pani Ewa Karczewska, do tej pory pełniąca funkcję świetlicowego wychowawcy. Bardzo serdecznie dziękujemy dotychczasowemu dyrektorowi – Pani Barbarze Oleradzkiej – za wieloletnią pracę na rzecz świetlicy. Nowej Pani dyrektor życzymy dużo sił i zapału w podejmowanych działaniach!
  2. Świetlica ORATORIUM zaprasza w najbliższą sobotę (19 maja) o godzinie 12.00 na skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym nieodpłatne warsztaty rozwijające komunikację społeczną – zatytułowane „Zabawy z Ciepluszkiem”. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu – 535 012 133 – który znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń przed kościołem (w ogłoszeniach parafialnych na dzisiejszą niedzielę). Dziękujemy za wspieranie działań świetlicowych firmie INSTAL-PROJEKT.
  3. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach tzw. niedzieli inwestycyjnej – ofiary na tacę. Przeznaczone one zostaną na prace remontowe oraz bieżące potrzeby parafii.
  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” – zachęcamy do lektury.
  5. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy mocy i światła Ducha Świętego oraz dużo pokoju!
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. siostry Janiny (Bernardy) Tymińskiej (l. 93) i Śp. Krzysztofa Lipińskiego (l. 29). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz