top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 III 2019 roku
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Ad Gentes

1. W Kościele w Polsce obchodzimy w tę niedzielę – pod hasłem Misjonarze mocą Ducha – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Mamy dzisiaj sposobność, by modlitwą i darem serca wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Zbierane przy wyjściu ze świątyni do puszek ofiary są przeznaczone na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Ad Gentes Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
2. Od dzisiejszej niedzieli, drugą część swoich praktyk duszpasterskich – które potrwają przez okres Wielkiego Postu – rozpoczyna w naszej parafii ks. diakon Wiktor Ignaczak. Witamy ponownie Księdza Diakona Wiktora i życzymy mu, aby w naszej wspólnocie – pod skrzydłami Ducha Świętego – przygotował się jak najlepiej do przyjęcia święceń prezbiteratu i pełnienia posługi kapłańskiej.
3. W tym tygodniu: we wtorek – 19 marca – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona Kościoła powszechnego oraz Kościoła włocławskiego; w piątek – 22 marca – w dolnym kościele o godzinie 19.00 sprawowana będzie kolejna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała, po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu – modlitwa uwielbienia oraz wstawiennicza; zapraszamy do wspólnej modlitwy, której przewodniczył będzie o. Marek Matyszek, klaretyn.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale.
5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z kandydatami do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania.
6. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną (gospodarczą) złożono ofiary w wysokości 5, 350 złotych. Dziękujemy za wspieranie parafialnych działań gospodarczych. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do wyłożenia kostką brukową alejek na cmentarzu oraz do generalnego remontu części kuchennej domu plebanijnego.
7. Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola Publicznego nr 27 we Włocławku (Michelin, ul. Cienista 20) informują, że do 22 marca 2019 roku trwa rekrutacja. W związku z powyższym wszystkie chętne do podjęcia edukacji w przedszkolu dzieci są zaproszone do jego zwiedzania i wspólnej integracyjnej zabawy w dniu 18 marca (poniedziałek) 2019 roku od godziny 15.00.
8. Na tablicach ogłoszeń pod chórem możemy zapoznać się m. in.: z zaproszeniem Klubu Polonia Christiana we Włocławku na wykład redaktora Łukasza Karpiela pt. „Kler” i co dalej? Czy Polacy wytrwają w wierze?; wykład odbędzie się 21 marca 2019 roku (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Muzeum Diecezjalnego przy Placu Kopernika 3 oraz zaproszeniem na Koncert pasyjny w wykonaniu Jerzego Zelnika i Baltic Neopolis Ensemble – 24 marca 2019 roku (niedziela) o godzinie 16.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zaprasza na diecezjalne obchody XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, które odbędą się 21marca (czwartek) w Katedrze włocławskiej oraz w Muzeum Diecezjalnym. Początek o godzinie 9.40.
Zachęcamy wszystkich do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zwanej “modlitwą orłów”, która jest modlitewnym zobowiązaniem podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach diecezji oraz na www.duchowaadopcja.pl .
9. Zachęcamy do pogłębiania swej wiedzy religijnej. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.
10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Gości oraz Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia – pośród nich dzisiejszego Solenizanta: ks. Patryka Sękowskiego, wikariusza naszej parafii. Niech Boży Duch Was bezpiecznie prowadzi po drogach codzienności. Wszystkim życzymy udanego i owocnego w dobro tygodnia!
11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Jakuba Kamińskiego (l. 18). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego i zmarłych z naszych rodzin o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz