top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 III 2019 roku – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu: w środę – 13 marca – 6. Rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Świętym; w niedzielę – 17 marca – swoje imieniny świętował będzie ks. Patryk Sękowski, wikariusz naszej parafii i katecheta w Szkole Podstawowej nr 19; Msza Święta w intencji Solenizanta sprawowana będzie w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00. Zapraszamy na tę Eucharystię i zachęcamy do modlitwy w intencji ks. Patryka, któremu życzymy światła Ducha Świętego w życiu kapłańskim oraz dziękujemy za jego dotychczasową pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale. Przypominamy, iż Wielki Post jest czasem o charakterze pokutnym, w którym katolicy podejmują wielkopostne postanowienia (ograniczenia), nie organizują i nie uczestniczą w hucznym przyjęciach i zabawach oraz zachowują – jak w każdy piątek – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze pobłogosławione modlitewniki.
4. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary. Przeznaczamy je na sprawy gospodarcze (inwestycyjne) naszej parafii.
5. Na tablicach ogłoszeń pod chórem możemy zapoznać się m. in. z zaproszeniem Klubu Polonia Christiana we Włocławku na wykład redaktora Łukasza Karpiela pt. „Kler” i co dalej? Czy Polacy wytrwają w wierze? Wykład odbędzie się 21 marca 2019 roku (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Muzeum Diecezjalnego przy Placu Kopernika 3.
6. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.
7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia!
8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Edwarda Końca (l. 86) i Śp. Janusza Romana Włodarczyka (l. 69). Łączymy się w modlitwie z bliskimi Zmarłych i prosimy dla nich o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. proboszcz Sebastian Osiński