top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.03.2021 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.03.2021 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 III 2021 roku

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

1. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka trwamy w Roku Świętego Józefa. W najbliższy piątek – 19.03 – przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona Kościoła powszechnego i naszej Diecezji. Zapraszamy tego dnia na Eucharystie o godzinie 6.30 (w Karmelu) i o godzinie 17.00 (w górnym kościele).

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii – Droga Krzyżowa, w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 – Gorzkie Żale.

3. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 25 marca i potrwają do Niedzieli Palmowej (28.03). Nie bez znaczenia jest fakt, iż rekolekcje rozpoczniemy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która od 1998 roku jest Dniem Świętości Życia. Od kilkunastu lat w naszej parafii podejmowana jest inicjatywa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (która powstała po objawieniach Matki Najświętszej w Fatimie). Adopcja ta rozpoczyna się zawsze 25 marca i trwa – przez kolejnych 9 miesięcy – do 25 grudnia. Jest to codzienna modlitwa w intencji konkretnego (nam osobiście nieznanego) życia poczętego – o jego ocalenie oraz o siły i odwagę dla jego rodziców. Osoby zainteresowane przystąpieniem w tym roku do tej inicjatywy prosimy o zabranie deklaracji – które są wyłożone na stoliku pod chórem – wypełnienie ich i dostarczenie do zakrystii (jeszcze przed 25.03). 25 marca na Eucharystii o godzinie 18.00 będzie miał miejsce obrzęd rozpoczęcia tegorocznej adopcji duchowej. Zachęcamy do zabrania ze sobą także programu tegorocznych rekolekcji – który wyłożony jest pod chórem.

4. Dzisiaj na Mszę świętą o godzinie 16.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie. Obecność obowiązkowa.

5. W ramach przeprowadzonej w minioną niedzielę zbiórki środków finansowych na rzecz wsparcia leczenia Wojtka – naszego wieloletniego ministranta – uzyskaliśmy kwotę 4, 453,39 złotych. Dziękujemy osobom, które wsparły tę inicjatywę. Za przeprowadzenie akcji dziękujemy Fundacji Caietanus i Parafialno-Osiedlowemu Klubowi Seniora.

6. Niedzielne Msze święte, liturgie pogrzebowe, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – sprawowane w naszym kościele – transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: http://www.youtube.com/watch?v=8ajDg9aPPYc.

7. Dziękujemy za złożone dzisiaj na fundusz remontowo-inwestycyjny ofiary. W minionym tygodniu został zamontowany w naszym kościele nowy system multimedialny, który składa się z dwóch 65 calowych ekranów (telewizorów), połączonych bezprzewodowo ze sterującym ich pracę tabletem oraz możliwością podłączenia laptopa. System będzie wykorzystywany do wyświetlania teksów pieśni liturgicznych oraz różnych obrazów i innych treści religijnych, przydatnych w modlitwie. Dziękujemy także Osobom, które – pozostając w domach – w ostatnim czasie przekazały ofiary na konto parafii.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.

9. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom, Jubilatom i Solenizantom dużo pokoju i radości w sercu!

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Teresę Kowalską (l. 84), Śp. Zofię Mariannę Paprzycką (l. 89), Śp. Zofię Poliwko (l. 91) i Śp. Jana Szymańskiego (l. 87). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz