top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.09.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.09.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 IX 2020 roku – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 16.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – 15.09 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w środę – 16.09 – wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza i Cypriana; w piątek – 18.09 – Święto Świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski.
  2. Od początku września w naszej parafii pierwszą część praktyk duszpasterskich rozpoczął diakon Adrian Nowicki. Bardzo serdecznie witamy Księdza Diakona Adriana i życzymy mu satysfakcji z czasu owocnie spędzonego pośród nas.
  3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Panią Katarzynę Mazierską-Białek, dziennikarkę, założycielkę wspólnoty Winnica Radości, autorkę książki Sekret radości. Pani Katarzyna – pod koniec Mszy Świętych – dzieli się z nami swoim doświadczeniem i przekazuje słowo radości. Wychodząc z kościoła mamy także możliwości zakupu książki (praktycznego podręcznika szczęśliwego życia) autorstwa Pani Katarzyny.
  4. Bardzo serdecznie zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa, które odbywają się około 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą: w poniedziałki – Nowenna do Ducha Świętego, w środy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy również w każdy czwartek – od godziny 16.00 – na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną W ostatnim czasie zostało zamontowane w dolnym kościele dodatkowe oświetlenie ołtarzowe – używane podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zostały zakupione również – do górnej i dolnej świątyni – bezdotykowe bazy do dezynfekcji dłoni. Nadal trwają prace renowacyjne tabernakulum oraz monstrancji.
  6. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka w dzisiejszą niedzielę zbierane są do puszek ofiary na Ziemię Świętą. Dotychczas zbiórka ta odbywała się w Wielki Piątek – podczas adoracji Krzyża Świętego. W tym roku nie mogła się odbyć, stąd w przededniu Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, przeprowadzana jest dzisiaj. Dziękujemy w imieniu chrześcijan z Ziemi Świętej.
  7. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. W zakrystii do nabycia są ścienne oraz kieszonkowe kalendarze na rok 2021.
  8. Wszystkich naszych Parafian i Gości oraz Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo radości pochodzącej od Ducha Świętego!
  9. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Tomasza Gałkiewicza (l. 44) i Śp. Władysława Dzierżanowskiego (l. 81). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…