top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA – 6.06.2021 ROKU – X NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA – 6.06.2021 ROKU – X NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (8.06) – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w czwartek (10.06) – wspomnienie bł. Bogumiła – zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo wianków splecionych z kwiatów i ziół leczniczych; w piątek (11.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odnowienie (po stu latach) Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; w sobotę (12.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odbywają się po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele).
  3. Dzisiaj o godzinie 15.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku dwóch diakonów naszej diecezji przyjmie z rąk bpa Wiesława Meringa święcenia prezbiteratu. Wśród przystępujących do święceń jest  diakon Adrian Nowicki, który w kończącym się roku akademickim odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Pamiętajmy w modlitwie o diakonie Adrianie, który Mszę Świętą Prymicyjną będzie sprawował w naszym kościele w niedzielę 20 czerwca br. o godzinie 12.00.
  4. W najbliższą niedzielę (13.06) – po Mszy świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się procesja fatimska, połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  5. Zbliżają się wakacje. Świetlica ORATORIUM zaprasza dzieci i młodzież na półkolonie letnie. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. W siedzibie naszej świetlicy od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00 trwają już zapisy. Zapraszamy!
  6. Składane za tydzień ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii. Zakończyły się – trwające ponad miesiąc – prace remontowe w zakrystiach i zapleczu górnego kościoła. W minionym tygodniu zostało dopełnione umeblowanie oraz zamontowano nowe rolety okienne. Dziękujemy za wszelką pomoc i współpracę.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  8. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Życzymy wszystkim dużo radości i pokoju w sercu.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Pawła Wojciecha Malinowskiego (l. 60), Śp. Urszulę Jaworską (l. 75), Śp. Kazimierza Ziomkowskiego (l. 71). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich oraz dla zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…