top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA – 29 VIII 2021 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA – 29 VIII 2021 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek (3.09) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
Przed nami także: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele – od godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu), I piątek miesiąca (spowiedź od godziny 16.30 – w dolnym kościele; odwiedziny osób chorych
i starszych w ich domach – od godziny 9.00), I sobota miesiąca (modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, spotkanie Koła Żywego Różańca – o godzinie 16.15 modlitwa różańcowa w dolnym kościele, po Mszy świętej spotkanie w Oratorium).
2. Od 1 września wieczorne Msze święte w tygodniu sprawowane będą o godzinie 17.00. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach; 8.00-9.00 i 18.00-19.00.
3. W przyszłą niedzielę (5.09) o godzinie 12.00 sprawowali będziemy Eucharystię na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022. Zapraszamy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów naszej szkoły do wspólnej modlitwy. Dzieci prosimy o przyniesienie ze sobą tornistrów – dokonamy błogosławieństwa przyborów szkolnych.
4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tegorocznych półkolonii dla dzieci i młodzieży, które przez całe wakacje odbywały się w naszej Świetlicy Oratorium!
5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na rzecz najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za każdy gest życzliwości wobec potrzebujących pomocy!
6. Za tydzień w niedzielę 5 września obchodzić będziemy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisława Gądeckiego, tego dnia przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar na rzecz ludności Afganistanu.
7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
8. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask. Szczególnie pamiętamy w naszych modlitwach o rozpoczynających nowy rok szkolny Uczniach i Nauczycielach!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz