top
Aktualności NABOŻEŃSTWO MAJOWE I POLOWA MSZA ŚWIĘTA NA POTOKU (5.05.2024 ROKU)

NABOŻEŃSTWO MAJOWE I POLOWA MSZA ŚWIĘTA NA POTOKU (5.05.2024 ROKU)

Chwalcie łąki umajone, 
Góry, doliny zielone,
Chwalcie cieniste gaiki,
Źródła i kręte strumyki

 

Wraz z początkiem miesiąca rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Więcej o historii i znaczeniu tego pięknego nabożeństwa możemy przeczytać tutaj: https://www.niedziela.pl/artykul/67055/Nabozenstwo-majowe—znaczenie-historia

Nabożeństwa majowe w naszej parafii będą się odbywały każdego dnia po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele). Tradycją ostatnich lat środowe nabożeństwa majowe będą sprawowane  poza świątynią, przed poszczególnymi figurami (kapliczkami) Matki Bożej, znajdującymi się na terenie naszej parafii.

W niedzielę 5 maja 2024 roku o godzinie14.30 na Potoku – w lesie, gdzie znajduje się kapliczka Matki Bożej i ołtarz polowy – sprawowana będzie Msza święta polowa. Po Eucharystii odśpiewamy Litanię Loretańską (nie będzie tego dnia nabożeństwa majowego w kościele). Do miejsca modlitwy najlepiej jest dotrzeć skręcając w prawo z szosy prowadzącej do Smólska (w rozpoczynającą się szlabanem drogę do lasu; postaramy się, aby tego dnia szlaban był otwarty, przy ulicy umieszczone będą tabliczki informacyjne). W przypadku nieodpowiedniej pogody (np. deszczu) Msza święta odbędzie się w innym terminie.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym miesiącu poświęconym Maryi.

 

Wdzięcznym strumyki mruczeniem,
Ptaszęta słodkim kwileniem,
I co czuje, i co żyje,
Niech z nami sławi Maryję!