top
Ogłoszenia 5.05.2024 RKU – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

5.05.2024 RKU – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj o godzinie 14.30 na Potoku – w lesie, gdzie znajduje się kapliczka Matki Bożej i ołtarz polowy – sprawowana będzie Msza święta polowa, po której odśpiewamy – w ramach nabożeństwa majowego – Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Nie będzie dzisiaj nabożeństwa majowego w kościele.
  Na Mszę święta polową najlepiej jest dotrzeć skręcając w prawo z szosy prowadzącej do Smólska – w rozpoczynającą się szlabanem drogę do lasu (przy ulicy umieszczone są tabliczki informacyjne).
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (6.05) – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę (8.05) – wspomnienie św. Stanisława, Głównego Patrona Polski. Ponadto, w poniedziałek i wtorek, przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i owoce pracy.
 3. W przyszłą niedzielę (12.05) podczas Mszy świętej o godzinie 10.30 ponad 60-osobowa grupa dzieci przystąpi w naszej parafii do I Komunii Świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach I-komunijnych i ich rodzinach. Spowiedź dzieci I-komunijnych oraz ich rodziców, rodziców chrzestnych i rodzeństwa odbędzie się w kościele w sobotę (11.05) o godzinie 9.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywają się przez cały miesiąc – po wieczornych Mszach świętych. Wyjątkiem są czwartki, kiedy to nabożeństwo majowe odbywa się na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu – przed Mszą świętą. W tym tygodniu – w środę (8.05) – po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo majowe odbędzie się poza świątynią: przy ul. Skrajnej 44A (przed figurą Matki Bożej znajdującą się na posesji p. Zofii Gabryel).
 5. Składane w przyszłą niedzielę na tacę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii.
 6. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo pokoju w sercu i satysfakcji z wypełniania przykazania miłości, o którym przypomina nam dzisiaj Pan Jezus w Ewangelii.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp.: Halinę Korzyniewską (l. 74), Henryka Laskowskiego (l. 85) oraz tatę naszej siostry zakrystianki Zofii – Stefana Foksińskiego (l. 86) . Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                                                                                                                                                             ks. Sebastian Osiński