top
Aktualności KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – “WIGILIA SŁOWA”

KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – “WIGILIA SŁOWA”

Kliknij: KONKURS LITERACKI

IDEA KONKURSU LITERACKIEGO – “WIGILIA SŁOWA”

Czy zdarzyło się Wam, z okazji świąt Bożego Narodzenia, otrzymać “ileś” sms-owych życzeń o tej samej treści? Po “entym” radość, że ktoś o nas pamięta topnieje jak bałwanek na przedwiośniu. Wkrada się irytacja, że ten ktoś, nawet się nie postarał, żeby napisać coś od siebie, tylko skorzystał z gotowego szablonu.
Z drugiej strony sami mamy problem, czego życzyć bliskim, przyjaciołom i znajomym. Zawsze można “wszystkiego najlepszego…”, ale czy o to chodzi w tej pięknej tradycji składania sobie życzeń? Jak w kilku wersach, czy zdaniach zawrzeć to, co najważniejsze w tym wyjątkowym czasie? Co napisać najbliższym, by słowa wyraziły naszą miłość, przyjaźń i szczere oddanie? Jak w tych życzeniach zachować to, co najważniejsze – przyjście Zbawiciela na świat? Jak to zrobić, by ktoś czekał na nie z niecierpliwością i nadzieją?

Pomóżcie odnowić tę piękną tradycję!

Potrzebujemy Waszego talentu!

Nie zapomnijcie o poczuciu humoru!

 

ORGANIZATOR:

Świetlica ORATORIUM oraz Ducha Świętego we Włocławku.

CELE KONKURSU:

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Święta Bożego Narodzenia, a także pobudzanie wyobraźni oraz inwencji twórczej dzieci, młodzieży.

ZASADY UCZESTNICTWA:

 1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
 2. Na konkurs należy nadesłać życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, napisane prozą lub wierszem.
 3. Prace należy przesłać do 10 XII 2018 roku, drogą mailową na adres email Świetlicy “ORATORIUM”: soratorium@gmail.com wraz z zeskanowaną i podpisaną metryczką pracy zawierającą: imię, nazwisko, wiek uczestnika, numer kontaktowy oraz oświadczenie dla konkursu “Wigilia Słowa”.
  Druki do pobrania: WIGILIA SŁOWA_2018_METRYCZKA_RODO
 1. Nadesłane prace nie mogą być przed rozstrzygnięciem konkursu publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
 2. Każdy uczestnik może nadesłać NIE WIĘCEJ NIŻ 3 teksty.
 3. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na wykorzystanie utworów, przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku uczestnika w celach promocyjnych związanych z konkursem.
 4. Organizatorzy nie zwracają tekstów, zastrzegając sobie prawo do ich publikacji w formie papierowej a także rozpowszechniania utworów w internecie bez dodatkowej zgody autorów oraz bez honorarium autorskiego.

NAGRODY:

 1. Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie jury powołane przez Organizatorów.
 2. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy. Sponsorem nagród jest firma Instal- Projekt.
 3. Przyznane zostaną następujące nagrody:

        -za zajęcie I, II, III miejsca i ewentualne wyróżnienia.

 1. Rozstrzygnięcie Konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 16 XII 2018 r., po mszy św. o godz. 12, w kościele Ducha Świętego we Włocławku. O wynikach laureaci zostaną powiadomieni drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Świetlica “ORATORIUM”

ul. Kościelna 8

87-800 Włocławek

tel.: 698-668-719

soratorium@gmail.com