top
Aktualności GODZINA ŁASKI – 08.12.2021r.

GODZINA ŁASKI – 08.12.2021r.

“Godzina Łaski” to wyjątkowy czas dla wszystkich wiernych Kościoła katolickiego. Już 8 grudnia między godziną 12:00 a 13:00 będzie można otrzymać – wedle zapewnień Maryi – “wiele łask dla duszy i ciała”. Jest to nabożeństwo, które wypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli 8 grudnia.

Genezą “Godziny Łaski” są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej w włoskiej miejscowości Montichiari w Lombardii. Otóż od 1946 roku lokalnej pielęgniarce Pierinie Gilli kilkakrotnie miała objawić się Maryja. Najsłynniejsze objawienie nastąpiło 8 grudnia 1947 roku. Wtedy to matka Jezusa powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Dodała również, że jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlić się w domu, również otrzyma za jej wstawiennictwem wiele łask. – Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju.

Zapraszamy w najbliższą środę (8 grudnia) do dolnego kościoła na godzinę 12.00 na wspólną godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie modlitwy uczestnicy otrzymają pobłogosławioną różę.