top
Ogłoszenia 5.12.2021 ROKU – II NIEDZIELA ADWENTU

5.12.2021 ROKU – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc ze świątyni możemy włączyć się w zbiórkę datków na ten cel. W imieniu katolików ze Wschodu dziękujemy!
 2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego, w środę (8.12) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Tak brzmi wielka obietnica Matki Bożej złożona w 1947 roku w Montichiari we Włoszech. Wychodząc naprzeciw tej obietnicy Maryi zapraszamy w najbliższą środę (8 grudnia) do dolnego kościoła na godzinę 12.00 na wspólną godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie modlitwy uczestnicy otrzymają pobłogosławioną różę. (Szatę Maryi – Róży Duchownej – zdobią trzy róże: biała – modlitwa, czerwona – pokuta, złota – wynagrodzenie Bogu za grzechy.) W związku z środową adoracją nie będzie adoracji w czwartek.
 4. Adwentowe Roraty sprawowane są w Karmelu od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień liturgicznych) o godzinie 6.30 oraz w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę (12.12) rozpoczną się parafialne rekolekcje adwentowe, którym przewodniczył będzie ks. Krzysztof Włodarczyk. Rekolekcje zakończą się we wtorek 14 grudnia.
 6. Od najbliższej niedzieli będziemy gościli w naszym kościele – peregrynujący od października po włocławskich parafiach – Obraz Matki Bożej Solidarności Robotników przedstawiający Czarną Madonnę na tle polskiej flagi, na której wypisane są lata zrywów robotniczych w Polsce oraz data wybuchu stanu wojennego. Niezwykłemu wizerunkowi Maryi towarzyszyła będzie kopia krzyża z Nowej Huty i relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Powitanie obrazu będzie miało miejsce podczas Eucharystii o godzinie 9:00, która w przededniu 40. rocznicy wybuchu stanu wojennego, będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.
 7. Wraz z Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym Caritas z Włocławka chcemy zorganizować 10-dniowy wyjazd do Medjugorie, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz na Węgry. Planowany termin wyjazdu to: 27 czerwca – 6 lipca 2022 roku. Koszt uczestnictwa: 2, 590 złotych + 240 euro. Zainteresowane pielgrzymką osoby prosimy o kontakt z ks. proboszczem Sebastianem, który przekaże szczegółowe informacje.
 8. Od tegorocznego Adwentu ruszyła inicjatywa tzw. stałego konfesjonału w bazylice katedralnej we Włocławku. Codziennie – od godz. 12.00 do 16.00 – od poniedziałku do piątku istnieje możliwość odbycia spowiedzi. Zachęcamy do korzystania z tej okazji. Więcej informacji na stronie: http://www.duchowecw.pl/ .
 9. Złożone za tydzień na tacę ofiary będą przeznaczone na sprawy gospodarcze. Dziękujemy za wszelką życzliwość i troskę o funkcjonowanie parafii.
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki. Nasi ministranci, pod kierunkiem ks. Krzysztofa, przygotowali także sianko wigilijne, do którego załączony jest obrzęd wigilijny oraz gipsowy świecznik w kształcie choinki. Cena pakietu wynosi 10 złotych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na fundusz ministrancki.
 11. Dzisiaj – z racji jutrzejszych Mikołajek – po Eucharystii o godzinie 12.00 dzieci otrzymają słodki upominek. Zapraszamy! Życzymy wszystkim dużo łask od Pana Boga! Polecamy naszym modlitwom wszystkich chorych, także naszego Pana Organistę Ryszarda, który w stanie krytycznym przebywa w szpitalu w Bydgoszczy.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Czesławę Mieczkowską (l. 77). Łączymy się z bliskimi zmarłej w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…