top
Aktualności ADWENT

ADWENT

Rozpoczęliśmy Adwent– czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Samo słowo ADWENT oznacz „przyjście”. Jest to błogosławiony czas, w którym Bóg przypomina nam, co dla nas jest tak naprawdę ważne i na kogo czekamy. To czas duchowego otwarcia się na nowe światło, nowe życie i na nowe narodzenie się Chrystusa w naszych sercach.

Tradycyjnie w czasie Adwentu Kościół przypomina nam o potrójnym przyjściu Chrystusa: o jego historycznym przyjściu, czyli Jego narodzeniu w Betlejem, o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu świata i teraźniejszym przychodzeniu Jezusa do każdego z nas.

Jezus przychodzi do nas codziennie, otaczając nas dobrymi, życzliwymi i kichającymi ludźmi, którzy są Jego posłańcami. Przychodzi do nas poprzez Słowo, które czytam i słuchamy je w kościele. przychodzi do nas poprzez święte znaki – sakramenty w których uczestniczymy i je przyjmujemy.  W szczególny sposób przychodzi do nas Chrystus podczas każdej Mszy świętej, kiedy możemy przyjąć Go do swojego serca pod postacią chleba.

W tym czasie warto chodzić na roraty – jest to Msza odprawiana, na którą przychodzi się, trzymając w ręku lampion lub świece. Światło symbolizuje Chrystusa, który ocala ludzi z ciemności, czyli z grzechu.

Adwentowe Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie będzie innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. Ponadto Roraty będą sprawowane w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00.

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!