top
Ogłoszenia 28.12.2021 ROKU – I NIEDZIELA ADWENTU

28.12.2021 ROKU – I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Rozpoczęliśmy Adwent– czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech będzie to dla nas okazja do pogłębienia życia duchowego. Adwentowe Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie będzie innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. Ponadto Roraty będą sprawowane w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów! Pomocą w przygotowaniu się na Boże Narodzenie będą rekolekcje adwentowe, które odbędą się od 12-go do 14-go grudnia. Przewodniczył im będzie ks. Krzysztof Włodarczyk, były wikariusz naszej parafii.
  2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (30.11) – święto św. Andrzeja, w piątek (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego oraz I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych do służby Bogu i o nowe powołania, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00; I piątek miesiąca– odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 (w dolnym kościele); I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, o godzinie 16.15 różaniec, po Eucharystii – spotkanie Koła Żywego Różańca w Świetlicy Oratorium.
  3. Dzisiaj odbędą się spotkania formacyjne: po Mszy świętej o godzinie 12.00 – dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodziców (opiekunów), po Eucharystii o godzinie 16.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  4. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym wsparcia. Dziękujemy za każdy gest życzliwości!
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki, które miał roznieść po naszych domach Pan Organista Ryszard. W tym roku, ze względu na pobyt w szpitalu, Pan Organista nie rozniesie opłatków, dlatego też możemy je nabyć tylko w kościele. Dochód z opłatków jest wyrazem wdzięczności dla Pana Ryszarda za całoroczną pracę na rzecz naszej parafii. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę za Pana Organistę, aby powrócił do zdrowia i pełni sił!
  6. Wszystkim naszym ParafianomPrzyjaciołom parafiiJubilatom Solenizantom życzymy owocnego Adwentu!
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Danielę Jaworską (l. 75), Śp. Marię Wiśniewską (l. 85), Śp. Mariannę Wieczorkiewicz (l. 80) i Śp. Antoniego Zakrzewskiego (l. 88). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński