top
Ogłoszenia 6.03.2022 ROKU – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6.03.2022 ROKU – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii – Droga Krzyżowa (konkurs dla dzieci); w niedzielę – po Mszy świętej o godzinie 16.00 – Gorzkie Żale. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu odpust zupełny.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 1-3 kwietnia (piątek-niedziela). Przewodniczył im będzie ks. Bogusław Laskowski z Parafii Świętego Józefa we Włocławku.
 3. Dzisiaj po Mszach świętych przeprowadzana jest przed naszym kościołem zbiórka pieniężna na rzecz Uchodźców wojennych z Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska.
  Bardzo serdecznie dziękujemy za pozostawione w minionym tygodniu w kruchcie kościoła dary dla Uchodźców. Zebraliśmy bardzo dużo przydatnych rzeczy, które zostały przekazane do magazynu miejskiego, skąd po segregacji są przekazywane potrzebującym. W Michelinie możemy nadal zostawiać dary w Szkole Podstawowej nr 19 oraz w naszym kościele.
  Nasza parafia współpracuje również z Fundacją „Caietanus”, która przyjęła rodziny z pięciorgiem dzieci w wynajmowanym od Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi domu przy ul. Zachodniej 100. Sale terapeutyczne zamieniono na sypialnie. W imieniu Fundacji oraz własnym dziękujemy osobom i instytucjom wspierającym tę inicjatywę. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone ulotki z informacjami o możliwości przekazania 1% z podatku na Fundację „Caietanus”.
  W przyszłą niedzielę (13.03) – będziemy gościli na Mszach świętych zespół „Czeremszyna” z Ternopola na Ukrainie. Poprzez swoje koncerty zespół zbiera fundusze na ukraińskie domy dziecka. Członkowie zespołu chętnie przyjmą również dary dla dzieci.
 4. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Idziemy. W tym tygodniu dochód ze sprzedaży Idziemy przeznaczony jest w całości na pomoc Ukrainie.
 5. Parafianom oraz Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy dobrego Wielkiego Postu! Wyrażamy także nasz szacunek wobec wszystkich Kobiet – przed ich świętem!
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Krystynę Humańską (l. 83), Waldemara Szczepaniaka (l. 68) i Genowefę Ćwiklińską (l. 84). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…