top
Ogłoszenia 4.12.2022 ROKU – II NIEDZIELA ADWENTU

4.12.2022 ROKU – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przeżywamy dzisiaj – pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” – XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc  ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą Kościół na Wschodzie. Dzisiaj przypada także piąta niedziela Nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. o godz. 16.00 – modlitwy nowennowe, różaniec i Apel Jasnogórski.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w środę (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego, w czwartek (8.12) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.” Tak brzmi obietnica Matki Bożej złożona w 1947 roku w Montichiari we Włoszech. Wychodząc naprzeciw tej obietnicy Maryi zapraszamy w najbliższy czwartek (8 grudnia) do dolnego kościoła na godzinę 12.00 na wspólną godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie modlitwy uczestnicy otrzymają pobłogosławioną różę. (Szatę Maryi – Róży Duchownej – zdobią trzy róże: biała – modlitwa, czerwona – pokuta, złota – wynagrodzenie Bogu za grzechy.) W czwartek nie będzie adoracji popołudniu.
 4. Zapraszamy na adwentowe Roraty: od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień liturgicznych) o godz. 6.30 w Karmelu oraz w dolnym kościele we wtorki i piątki o godz. 17.00. W najbliższy wtorek – 6.12 – dzieci uczestniczące w Roratach otrzymają słodkie upominki od św. Mikołaja.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci przed I Komunią Świętą i ich rodziców (opiekunów prawnych).
 6. Zapraszamy (wraz ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office.co Ecologic) do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się w najbliższą środę (7 grudnia 2022 roku) do godziny 16.00 na parkingu przy naszym kościele (w wyznaczonej taśmą przestrzeni). Przychód ze zbiórki pozwoli na wsparcie żyjących na Wschodzie Polaków oraz najbiedniejszych krajów Afryki.
 7. Trwają zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 18 lutego 2023 roku – w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Chęć uczestnictwa w zabawie wyraziło już około 100 osób. Zapraszamy!
 8. Za tydzień II niedziela miesiąca. Składane na tacę ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarcze parafii.
 9. Jeśli ktoś z naszych parafian chciałby ofiarować do dekoracji świątecznej kościoła przeznaczony do wycięcia świerk ze swego ogrodu. Prosimy o kontakt w tej sprawie.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas. Ponadto można nabyć od Pani Organistki Karoliny pobłogosławione opłatki wigilijne oraz od ministrantów sianko wigilijne z kartką świąteczną, opatrzoną zdjęciami z naszego kościoła i życzeniami. Pakiety z siankiem zostały przygotowane przez naszych ministrantów pod opieką ks. Patryka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
 11. Życzymy Jubilatom, Solenizantom, Gościom i Parafianom doświadczenia ciepła i pokoju serca!
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Jadwigę Łysiak (l. 75). Łączymy się z bliskim zmarłej we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…