top
Ogłoszenia 27.11.2022 ROKU – I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022 ROKU – I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech będzie to dla nas okazja do pogłębienia życia duchowego. Adwentowe Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie będzie innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. Ponadto Roraty będą sprawowane w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów! Pomocą w przygotowaniu się na Boże Narodzenie będą rekolekcje adwentowe, które odbędą się od 18-go do 20-go grudnia (od IV Niedzieli Adwentu do wtorku). Przewodniczył im będzie ks. Łukasz Matuszak, wikariusz Parafii Świętego Jana Chrzciciela we Włocławku i pracownik Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w środę (30.11) – święto św. Andrzeja, w sobotę (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Przed nami także: I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych do służby Bogu i o nowe powołania, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 (w dolnym kościele); I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 (w dolnym kościele); I sobota miesiąca– dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, o godzinie 18.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz innych osób chętnych.
  3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się comiesięczne spotkanie dzieci przed I Komunią Świętą i ich rodziców (opiekunów prawnych).
  4. Dzisiaj, podczas wszystkich Mszy świętych, błogosławimy opłatki wigilijne, które – jako znak jedności ze wspólnotą parafialną – będzie można nabywać przez Adwent w kościele u Pani Karoliny, naszej Organistki. Jest to tradycyjna forma wyrażenia naszej wdzięczności wobec pracy Pani Organistki.
  5. Przypominamy, iż trwają zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 18 lutego 2023 roku – w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Koszt uczestnictwa wynosi 260 złotych od osoby. Do zabawy będą grali i śpiewali członkowie Zespołu „Picador”. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
  6. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na bony żywnościowe dla potrzebujących. Dziękujemy za wsparcie w tym zimowym, trudnym czasie.
  7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  8. Życzymy Jubilatom, Solenizantom, Gościom i Parafianom dobrego przeżycia Adwentu!