top
Ogłoszenia 31.03.2024 ROKU – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024 ROKU – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Przyłączając się do życzeń naszego biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego  życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom pokoju w sercu, sił duchowych i fizycznych oraz radości z faktu bycia kochanym dzieckiem Boga! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
  2. Wraz z ks. Damianem i ks. Dawidem dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni na tegoroczną Wielkanoc! Niech za poświęcony czas i włożony trud Zmartwychwstały Pan Wam błogosławi! Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Asyście oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg liturgii Triduum Paschalnego. Za oprawę muzyczną składamy serdeczne podziękowania  p. Karolinie Puchalskiej – wraz z Chórem Parafialnym. Zespołowi „Na Duchową Nutę” dziękujemy za przygotowanie wielkopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składane w Poniedziałek Wielkanocy ofiary zostaną przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu (adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 w dolnym kościele), I piątek miesiąca (spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w górnym kościele) oraz I sobota miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, o godzinie 16.15 – w górnym kościele – modlitwa różańcowa, a po Eucharystii spotkanie Koła Żywego Różańca w Świetlicy Oratorium).
  5. Do soboty włącznie, kwadrans przed wieczorną Mszą świętą, modlimy się Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w przyszłą niedzielę (7.04). Za tydzień sprawowana będzie o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych. Eucharystii przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. dr Krzysztof Rogala – kanclerz Kurii Diecezjalnej Włocławskiej. Msza  święta na cmentarzu poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00.
  6. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres wielkanocny. Pamiętajmy o zachowaniu trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Zachęcamy też do odbycia spowiedzi świętej. Spowiadamy każdego dnia przed wieczornymi Mszami świętymi.
  7. Serdecznie dziękujemy Fundacji Caietanus i Fundacji Orange, które we współpracy z naszą Parafialną Akcją Charytatywną, zorganizowały paczki świąteczne dla osób potrzebujących wsparcia.
  8. W najbliższy czwartek (4.04) o godzinie 16.00 w górnym kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców (opiekunów prawnych) oraz spowiedź próbna dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Kazimierza Kowalskiego (l. 87) i Kazimierza Radzikowskiego (l. 81). Msza św. pogrzebowa za Śp. Kazimierza Radzikowskiego sprawowana będzie we wtorek (2.04.2024 roku) o godzinie 17.00. Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

  ks. Sebastian Osiński