top
Ogłoszenia 3.03.2024 ROKU – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3.03.2024 ROKU – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Rozpoczęliśmy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które są w tym roku także czasem bezpośredniego przygotowania nas na Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (7-8 marca). Ćwiczenia rekolekcyjne prowadzi ks. Tomasz Gutowski, który obywa aktualnie studia doktoranckie w Rzymie. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać ze sobą program rekolekcji i nawiedzenia.
 2. Zachęcamy wszystkich naszych parafian (nie tylko mieszkańców ulic: Michelińskiej i Parkowej, którymi będzie szła procesja z obrazem) do przystrojenia swych posesji oraz okien domów i mieszkań na czas nawiedzenia. Prosimy także o udekorowanie kapliczek i krzyży przydrożnych oraz o zapalenie – od czwartku popołudniu do piątku – zniczy (utworzenie Drogi Światła) wzdłuż Alei Jana Pawła II.
  W poniedziałek (4.03) o godzinie 10.15 zapraszamy osoby chętne do pomocy przy generalnym sprzątaniu kościoła (prosimy o przyniesienie wiader, mopów itp. – środki chemiczne będą przygotowane). W środę – także o godzinie 10.15 – zapraszamy osoby chętne do pomocy przy dopełnianiu dekoracji wzdłuż szlaku procesyjnego. Członków asysty prosimy o przygotowanie (na czwartek) obrazów, chorągwi i feretronów.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (4.03) – święto św. Kazimierza Królewicza, 7.03 – I czwartek miesiąca.
 4. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek (8.03) będzie sprawowana w Godzinie Miłosierdzia – o 15.00 – wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 5. Dzisiaj – po Mszy św. o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców, a po Mszy św. o godzinie 16.00 i Gorzkich Żalach – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. Przed świątynią Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczną zbiórkę datków na bony żywnościowe dla potrzebujących. Dziękujemy za każdy gest dobra.
 7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz emblematy maryjne, obrazki, flagi, proporczyki itp. – do dekoracji okien naszych mieszkań i domów oraz ogrodzeń. Ponadto – w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas – są do nabycia baranki wielkanocne (w cenie 10 złotych).
 8. Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski zaprasza nas wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości zakończenia Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej – 16 marca 2024 roku w Bazylice Katedralnej we Włocławku o godzinie 11.00. Z tej racji skierowane są do nas słowa biskupiego komunikatu.
 9. Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy dobrych rekolekcji i jak najpiękniejszych duchowych przeżyć w czasie Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej! Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie Panie, które 8 marca na zakończenie obecności Ikony Czarnej Madonny w naszej parafii, otrzymają symboliczną margaretkę.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Renatę Siwińską (l. 52), Lesława Brzęczkowskiego (l. 72) i Piotra Leśniewskiego (l. 26). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

  ks. Sebastian Osiński