top
Ogłoszenia 15.10.2023 ROKU – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2023 ROKU – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Obchodzimy dzisiaj – pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – Cywilizacja Życia” – XXIII Dzień PapieskiPrzed kościołem możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej i biednej młodzieży. Dziękujemy w imieniu stypendystów! Wyrażamy także wdzięczność uczniom naszej michelińskiej szkoły za włączenie się w przeprowadzenie zbiórki!
 2. Zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła na godzinę 17.00 – na koncert pt. „Najpiękniejsze pieśni Ojca Świętego”. Chór Parafialny i Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora „Michelińskie Pasjonatki” – pod kierunkiem p. Karoliny Puchalskiej – wykona pieśni najbliższe sercu św. Jana Pawła II. Oprawę muzyczną zapewni p. Beata Jaśkiewicz i p. Patryk Dembczuk, konferansjer – p. Magdalena Piasecka.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę (18.10) – święto św. Łukasza Ewangelisty; w piątek (20.10) – wspomnienie św. Jana Kantego; w sobotę (21.10) – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odbywają się po wieczornych Mszach świętych. Wyjątkiem jest czwartek – kiedy to nabożeństwo sprawowane jest o godzinie 16.30 (na zakończenie adoracji Eucharystycznej). Także dzisiaj różaniec przed popołudniową Eucharystią – o godzinie 15.30.
 5. Na stoliku po chórem znajdują się kartki wypominkowe. Zachęcamy do zamawiania za naszych zmarłych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych(którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami świętymi przez cały rok). Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 6. Za radośnie spędzony czas dziękujemy wszystkim 50-ciu uczestnikom wczorajszej autokarowej pielgrzymko-wycieczki do Ciechocinka oraz sanktuariów w Osięcinach, Radziejowie i Ostrowąsie.
 7. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą złożono 5, 450 złotych. Dziękujemy! W ostatnim czasie zostały zamówione nowe drzwi zewnętrzne do dolnego kościoła. W najbliższą sobotę (21.10) minie sześć lat, od kiedy podjąłem posługę proboszcza naszej parafii. Dziękuję za każdą życzliwość i współpracę. Za mankamenty i uchybienia – przepraszam.
 8. W środę (18.10) w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Płockiej 167A odbędą się uroczystości z racji 39. Rocznicy Śmierci Ks. Jerzego. O godzinie 16.30 – różaniec w intencji Ojczyzny, po nim Eucharystia. Zapraszamy w imieniu Braci Pocieszycieli!
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 10. Życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom silnej wiary, pokoju serca i życzliwości ze strony spotykanych osób!
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp.: Mirosława Markowskiego (l. 57), Urszulę Czekalską (l. 68) i Józefa Marcinkowskiego (l. 85). Łącząc się w modlitwie z bliskimi zmarłych, prośmy: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński